Щитоподібна залоза впливає на обмін речовин, роботу серця, терморегуляцію, функціонування репродуктивної системи та інші життєво важливі процеси організму. Захворювання щитоподібної залози часто розвиваються без явних симптомів, тому порушення в її роботі можуть тривалий час залишатися непоміченими або маскуватися під інші поширені стани, як-от хронічна втома, дратівливість, порушення сну, коливання маси тіла, ламкість нігтів і волосся.
- Уникайте стресу. Щоб знизити рівень стресу, практикуйте техніки розслаблення, як-от медитація, йога або дихальні вправи.
- Підтримуйте вітамін D на оптимальному рівні. Дефіцит вітаміну D може призводити до порушення в роботі щитоподібної залози. Для підтримки його рівня регулярно прогулюйтеся надворі у сонячну погоду (водночас уникайте перебування на сонці у пікові години). Вживайте продукти, багаті на вітамін D (жирна риба, як-от тунець, сардина, яйця, молоко та молочні продукти). Також можна вживати вітамін D у формі дієтичних добавок після консультації з лікарем.
- Займайтеся руховою активністю. Регулярні щоденні фізичні вправи покращують функцію щитоподібної залози, а малорухливий спосіб життя навпаки — сприяє ризику гіпотиреозу, порушення, за якого щитоподібна залоза виробляє занадто мало гормонів.
- Спіть по 7–9 годин. Сон необхідний для нормального функціонування гормональної системи. Якщо вночі не вдалося виспатися — знайдіть час для короткого сну вдень.
- Не куріть. Сполука тіоціанат, яка міститься у сигаретному димі, порушує засвоєння йоду, що може блокувати вироблення гормонів щитоподібної залози.
- Проходьте регулярні медичні огляди. Своєчасна діагностика допоможе вчасно виявити та розпочати лікування захворювань щитоподібної залози. Якщо ви ще жодного разу не обстежували щитоподібну залозу, обов’язково зробіть це найближчим часом. Надалі дотримуйтеся частоти обстежень, яку порадить ваш лікар.
Читайте також у ПІК: