У середу, 28 травня, в Івано-Франківську в обласній військовій адміністрації відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.
Під час засідання обговорювали ключові питання, зокрема, про «Клубну систему в спорті: нові перспективи», а також розвиток адаптивного спорту та спорту ветеранів війни в Івано-Франківській області, розповідає журналіст ПІК з місця події.
“Сьогодні Комітет Верховної Ради з питань молодіжної політики та спорту прибув до гостинної Франківщини. Ми беремо участь у виїзному засіданні комітету. Хочу подякувати за теплу зустріч. Хочу наголосити, наскільки важливо підтримувати сферу спорту — навіть у такий складний час, коли Україна перебуває в непростих економічних умовах. Але попри це, український спорт продовжує жити. Ми повинні зробити все можливе, щоб забезпечити масову участь у спорті, щоби наші громадяни мали всі необхідні умови для залучення до активного способу життя”, – розповів Жан Беленюк, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.
Одне з важливих питань — розвиток адаптивного спорту та спорту ветеранів війни в Івано-Франківській області.
У зв’язку з війною українське суспільство зіткнулося з безпрецедентними викликами, що вимагають від держави впровадження нових підходів та створення ефективної системи підтримки та реінтеграції осіб з інвалідністю, ветеранів війни. Дієвим і ключовим інструментом у цьому процесі є розвиток фізичної культури і спорту.
“Важливий та новий напрям – адаптивний спорт та спортивна реабілітація завдяки якій покращується фізичне та моральне здоровʼя наших захисників. Для цього потрібно забезпечити їм законодавчу базу. Я дякую пофільному міністерству молоді та спорту та міністерству ветеранів за розуміння та сприяння в цьому напрямку”, – розповів Василь Мокан, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.
За його словами, напрямків роботи дуже багато, але говорити про те, що в Україні ідеальні умови для розвитку спорту, не доводиться.
Водночас кажуть у Комітеті верховної ради, роблять усе можливе, щоб в рамках бюджетів та існуючих можливостей, як Верховної ради, так й Кабінету міністрів України, органів місцевого самоврядування, розвивати спорт.
“Україна завжди на спортивному рівні була конкурентною і достойно представляла нашу державу на міжнародному рівні. Зараз, коли звучить українській гімн та піднімають наш прапор – це привід для гордості і нагадування про те, що проти України зараз відбувається агресія і на це має реагувати світ”, – наголосили члени Комітету.
Зокрема, учасники зійшлися на думці, що адаптивний спорт, а зокрема створення розгалуженої мережі адаптивних клубів, розвиток умов для формування сприятливого середовища для занять адаптивним спортом сприятимуть фізичному відновленню, психологічній реабілітації, інклюзії, самореалізації осіб з інвалідністю, осіб з обмеженням повсякденного функціонування і насамперед ветеранів війни та їх повноцінній участі в житті суспільства, з урахуванням індивідуальних потреб і можливостей кожного.
“Одне з головних завдань комітету зараз — забезпечити збереження і розвиток спорту в Україні. Йдеться і про інклюзивність у спортивній сфері, і про запровадження клубної системи. Міністерство молоді та спорту має амбітні плани, аби реалізувати цю систему, залучаючи якомога більше громадян, зокрема людей з інвалідністю, до систематичних занять спортом“, – розповів народеп Жан Беленюк, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.
“Наразі немає всіх необхідних умов, щоб ці люди могли безбар’єрно пересуватися і займатися реабілітацією, відновленням і спортом як елементом соціалізації після війни. Ми повинні створити такі умови, щоб спорт став частиною відновлення не лише фізичного, а й психологічного стану кожного ветерана й кожної родини, яка постраждала”, – додав Жан Беленюк.
Окрім того, спілкувалися про проєкт Постанови Верховної Ради України про підтримку Всеукраїнської дитячо-юнацької військовопатріотичної гри «Сокіл» («Джура») під час дії воєнного стану.
“Хочу сказати, що в 2022 році набув чинності закон щодо затвердження національної та громадянської ідентичності. Відтак, на комітеті ми розглянули постанову, яку підписали три десятки депутатів, про розвиток вйськовопатріотичної шри “Сокіл” (“Джура”), яка надає практичні навички учнівської молоді, повязані із захистом нашої держави та формування оборонних сил”, – відзначив Василь Мокан.
Читайте також:
Читайте нас у тг