Сьогодні, дев’ятого червня, з російського полону повернули першу групу військовослужбовців віком до 25 років. Серед них – калушанин Андрій Біник.
Як повідомив очільник Калуша Андрій Найда, 24 вересня Андрієві виповниться 23 роки, і попри такий юний вік — він уже воїн.
Андрій навчався у Калуському ліцеї №4, згодом здобував фах у ВПУ №7. Ще зовсім юним, після навчання, пішов на строкову службу, яку проходив у пожежних військах.
На військову службу за контрактом був прийнятий у 2023 році. Із грудня 2024 року боронив Україну на фронті — в розвідувальних військах.
З 10 лютого 2025 року увійшов до списку зниклих безвісти Захисників України.
“Для матері, Тетяни Олександрівни, та всіх рідних і близьких почалося нестерпне очікування. Єдиним свідченням того, що син живий, стало відео, на якому пані Тетяна впізнала Андрія — у полоні. І ось сьогодні ми маємо щастя сказати: наш Захисник Андрій Біник повернувся!”, – йдеться у повідомленні.
Попереду в Андрія – реабілітація та відновлення після пережитого.
Нагадаємо, триває 66-й обмін полоненими за домовленостями у Стамбулі. З міркувань безпеки операції остаточні цифри звільнених будуть оприлюднені після завершення обмінного процесу.
Читайте також:
- Серед звільнених з полону двоє прикарпатців
- Відбувся перший етап обміну полоненими в межах домовленостей у Стамбулі (ФОТО)