В Україні з першого липня діятиме новий стандарт напруги. Замість звичних 220 стандартна напруга в розетках українців становитиме 230 вольтів. Ці зміни відбуваються в межах євроінтеграції, щоб синхронізувати українську енергосистему з розподільчими мережами країн Європейського Союзу. Про це пише ПІК з посиланням на “Прикарпаттяобленерго”.
“Фахівці пояснюють, що 220 В і 230 В – це фазна напруга, що доходить до побутового споживача у звичайну розетку, а 380 В і 400 В – лінійна, або трифазна напруга, що використовується здебільшого та підприємствах”, – йдеться у повідомленні.
За їх словами, раніше трансформатори знижували напругу до 380 В і до будинків доходили 220 В, то тепер вони знижуватимуть її до 400 В – а побутові споживачі отримуватимуть 230 В.
В Національній комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) зазначили, що разом зі стандартом напруги оновлять і межі допустимого відхилення: вони становитимуть від 207 В до 253 В, тобто +/-10%.
Фахівці запевняють, що оскільки більшість сучасних приладів імпортуються до України з ЄС, вони пристосовані до напруги 230 В і вище. Цей показник можна дізнатися на зарядному пристрої чи на сайті виробника.
“Сучасні прилади виробляються за стандартами ЄС, де 230 В – це норма багато років. Найважливіше – не сама цифра, а стабільність напруги в мережі”, – пояснюють експерти.
Більшість побутової техніки, навіть старшої за 10 років, витримує напругу до 250 В, але для перестрахування можна встановити стабілізатор напруги чи реле. Також фахівці додають, що абоненти після переходу на новий стандарт напруги не побачать змін у платіжках за світло.
“Ви платите за спожиту електроенергію, тобто за кіловат-години. Напруга – це тиск у системі, а не кількість електрики, тому жодних нових цифр у квитанції не буде”, – зазначають фахівці.
Таким чином, зміни стандартів напруги в Україні не позначаться на споживачах. Тарифи на електроенергію в липні мають залишитися на попередньому рівні – 4,32 гривні за кіловат-годину.
Читайте також у ПІК:
- На Прикарпатті та Львівщині два дні не будуть робити паспорти
- Ветерани та ветеранки можуть отримувати 1 500 грн кожні три місяці на спорт
- У Болехові заявили, що не зобов’язані сплачувати нав’язані послуги Долинського “Водоканалу”
- З липня в розетках вже не буде 220 Вольт: кого торкнуться зміни