Івано-Франківськ

Реєстрація ФОП чи ТОВ: що краще обрати для початківців?

Реєструєте бізнес? Пояснюємо, чим відрізняються ФОП і ТОВ, які плюси й мінуси кожної форми та що вигідніше для початківця
aerial view business data analysis graph

Aerial view of business data analysis graph

Відкриття нової справи – відповідальний процес, який вимагає ретельного розуміння юридичних тонкощів щодо вашої діяльності. І досить часто у підприємців виникає питання щодо того, як краще офіційно підтвердити свою діяльність – обрати ФОП чи ТОВ. У цій статті ми розповімо вам про нюанси діяльності як фізична особа-підприємець та товариство з обмеженою відповідальністю, щоб ви зрозуміли, що краще обрати на початковому етапі.

Особливості діяльності після відкриття ФОП

Фізична особа-підприємець – це швидкий старт для юридично підтвердженої діяльності, для якого вам потрібно зібрати мінімальний пакет документів, а сама процедура займе у вас не більше 2 днів. Крім цього, ви матимете низьке податкове навантаження на єдиному податку, яке складатиме 3% + ПДВ або 5%. Звітність у ФОПів також є дуже простою, тому вести діяльність ви зможете самостійно, не залучаючи бухгалтера.

Однак, потрібно розуміти про певні тонкощі у веденні діяльності як фізична особа-підприємець. Зокрема:

  • Ви будете обмежені із кількістю найманих працівників та ваших потенційним доходом (не більше 7,8 млн грн на рік – йдеться про другу групу у 2025 році).
  • Також, оскільки у вас не буде статусу юридичної особи, вам тяжче буде претендувати на тендери, гранти чи подання заявок на інвестиції.

ФОП – це все одно гарне рішення для невеликих компаній або підприємців, головне розібратися з особливостями діяльності. Якщо вам потрібна консультація чи відкриття ФОП, Idealist – саме та юридична компанія у Львові, яка прийде вам на допомогу.

ТОВ – чудовий варіант для масштабування бізнесу

Перевага товариства з обмеженою відповідальністю полягає у тому, що ви стаєте повною юридичною особою, а отже – зможете брати участь у грантах, тендерах чи подавати запит на залучення інвестицій.

Крім цього, у вашого бізнесу може бути декілька засновників, що є зручним для тих, хто бажає вести партнерський бізнес. Також у разі створення товариства з обмеженою відповідальністю ви зможете значно простіше побудувати корпоративну структуру, розподілити частки між засновниками.

Однак, необхідно зазначити, що ви можете зіштовхнутися із певними складнощами. Процес реєстрації є трохи складнішим у порівнянні із відкриттям ФОП, вам потрібен статут, банківський рахунок та протокол.

Крім цього, вам потрібно залучати бухгалтера для ведення бізнесу. Звітність буде складнішою, особливо коли йдеться про ПДВ. Також варто зазначити, що оподаткування тут вище – 18%, а також 1,5% військового збору та 5% дивідендів. Допомогти у відкритті ТОВ вам також зможе юридична компанія Idealist.

РЕКЛАМА 

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено