Івано-Франківськ

У Франківську помер хлопець хворий на лептоспіроз

Ще одного хворого вдалося врятувати.

FB IMG 1752498386318

В Івано-Франківську помер хлопець з лептоспірозом. Медики добу намагалися його врятувати, але зусилля були марними.

Про це повідомляє обласна клінічна лікарня, пише ПІК.

“У червні до обласної лікарні на діаліз потрапив хлопець з гострою нирковою недостатністю. Його намагалися врятувати упродовж доби, та, на жаль, зусилля лікарів були марними. Медики запідозрили лептоспіроз, і це підтвердив Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб, провівши реакцію мікроскопічної аглютинації”, – йдеться у повідомленні.

У клініці кажуть, що цього сезону на діалізі ми мали двох пацієнтів з лептоспірозом з важким перебігом, де була приєднана ниркова недостатність. Одного пацієнта вдалося врятувати.

«Якщо вчасно провести лікування, то це дозволяє нам допомогти, але важкість стану залежить від виді збудника, яких є досить багато й не всі призводять до ниркової недостатності», – пояснює лікарка-анестезіологиня відділення анестезіології та інтенсивної терапії Центру нефрології далізу та трансплантації Тетяна Карач.

FB IMG 1752498387937

Найчастіше важкі форми викликає лептоспіра іктерогеморагіка (Leptospira icterohaemorrhagiae). Тепер треба бути особливо пильними, оскільки хвороба має сезонність, в основному її випадки трапляються в літньо-осінній період.

Лептоспіроз – це хвороба з групи особливо небезпечних інфекцій.

«Це є зооноз, тобто лептоспірозом люди заражаються від тварин, але від людини до людини хвороба не передається, – каже Тетяна Карач. – Шлях зараження може бути як аліментарний (пов’язаний з харчуванням), так і контактний, бо лептоспіри можуть заражати людину навіть через здорову непошкоджену шкіру, наприклад, там, де є стояча якась вода».

Нагадаємо що лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба. Протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Сприйнятливість людей до лептоспір висока, проте у 30-50% випадків захворювання зумовлене професійним ризиком. За характером професійної діяльності ризик інфікування вищий у сільськогосподарських працівників, особливо тих, які працюють у полі, військових, ветеринарів, власників зоомагазинів, сантехніків, робітників каналізаційної системи та працівників рибної промисловості.

Читайте також:

 

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено