14 липня Уряд України затвердив проєкт закону, який посилює підтримку родин з дітьми.
Документ передбачає збільшення виплат при народженні дитини, збільшення виплат жінкам-матерям без професійного стажу та запуск програми “єЯсла”.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише ПІК.
Що передбачає новий закон:
- Підвищення одноразової виплати жінкам після народження дитини з 10,3 тис. грн до 50 тис. грн.
- Збільшення виплат жінкам, які народили дитину, але не мають професійного стажу. Зараз така виплата становить менш як 1000 гривень, а після ухвалення закону буде складати 7 тисяч грн на місяць.
- Щомісячні виплати одному з батьків чи опікуну як допомогу для догляду до досягнення дитиною одного року. Розмір виплат окремо визначить Уряд.
- Впровадження програми “єЯсла”. Після того як дитині виповниться один рік батьки матимуть вибір: повернутися до роботи або виховувати дитину до трьох років: якщо вони оберуть перший варіант, держава щомісячно платитиме 8 тисяч грн. У разі обрання другого варіанта за мамою або татом збережеться сплата єдиного соціального внеску аж до триріччя малюка.
- “Пакунок малюка” зберігається у двох варіантах: натуральна допомога або грошова компенсація в розмірі понад 7,5 тисяч гривень.
Також, нагадаємо, на минулому засіданні Уряду затвердили “Пакунок школяра” – це 5 тисяч гривень на кожного першокласника для купівлі всього необхідного до школи.
“Детально про всі ці опції та як ними можна буде скористатися прокомунікує Міністерство соціальної політики”, – додав Шмигаль.
Додамо, як повідомляла перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак, показник народжуваності в Україні на сьогодні дорівнює 0,9 дитини на одну жінку, що є антирекордом в історії країни.
Читайте також:
- Акушерські ускладнення: як розпізнати загрозу під час вагітності (ВІДЕО)
- Підготовка до пологів: чи обов’язково жінці обрати лікаря? (ВІДЕО)