
Фото: Фокус
Запоріжжя, а саме Кушугумську громаду, після навали єгипетської сарани накрила перелітна. Також шкідників помічають і на Дніпропетровщині. Про це пише ПІК із посиланням на Главком.
Екологи зауважують, що нашестя сарани – це не аномалія, а цілком природне явище.
“Масові розмноження перелітної сарани трапляються приблизно раз на десять років. Цьогоріч спалах відбувся через несприятливі умови для її природного контролю: не було весняних розливів, які зазвичай змивають яйця комах; не було природних ворогів, зокрема жуків-паразитів. “, – зазначає кандидат біологічних наук Віктор Бригадиренко.
За його словами, ситуація серйозна, але не надзвичайна. Перелітна сарана – типовий мешканець степової зони, зокрема території України.
«Це природне явище для степової зони. Просто зараз сарана дійшла до присадибних ділянок і це привернуло увагу. У соцмережах поширюють фото дорослих особин розміром понад 5 см – вони справді великі. Але такі спалахи відомі давно. Зазвичай її можна виявити в долинах річок. Доросла особина має розмір близько 5–5,5 см, зелена, інколи – бурого кольору. Самка відкладає від 5 до 6 кладок, у кожній з яких може бути від 50 до 100 яєць», – додав він.
Еколог наголосив, що популяція здатна різко збільшуватись – маса однієї особини за короткий період зростає в сотні разів – та мігрувати далі. Проблема полягає не у самій природі сарани, а в відсутності належного моніторингу й попереджувальних дій.
«Навесні з’являються личинки, до липня вони перетворюються на дорослу комаху, яка здатна перелітати на 50–100 кілометрів і знищувати все на своєму шляху. Якщо вона вже розмножилась, зупинити її можна лише пестицидами. Контроль мав би відбутись ще восени, коли можна було оцінити кількість паразитів і зробити точкову обробку. Але моніторинг не проводився. Проґавили», – зазначив Віктор Бригадиренко.
Раніше місцева влада Запоріжжя інформує про алгоритм реагування на появу сарани, оскільки комахи вже атакують деякі райони міста.
До слова, сарана – спільна назва шкідливих видів комах ряду прямокрилих підряду сараноподібних, які здатні збиратися у зграї; при масовому розмноженні знищує посіви сільськогосподарських культур на великих площах.
Читайте також у ПІК:
- Навала сарани в прифронтовому регіоні: на Запоріжжі вживають екстрених заходів
- Як дбати про здоров’я мозку: рекомендації Центру громадського здоров’я
- У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як змінилися ціни на імпортні ліки
- В Україні яблука зараз дорожчі за апельсини: яка причина