На подвір’ї Меморіального музею «Калуська в’язниця» з’явилася скульптура «Берегиня відродження» — авторська робота військовослужбовця інженерного батальйону Мирослава Романіва. Про це повідомив міський голова Калуша Андрій Найда, пише ПІК.
Мирослав із юності захоплювався скульптурою. Перші кроки в мистецтві зробив в училищі культури, де його талант відкрив викладач Василь Цапів. Згодом він продовжив навчання у Косівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва, де ще більше розвинув свій хист.
З перших днів повномасштабного вторгнення Мирослав став на захист України. Спочатку служив у стрілецькій роті 79‑го батальйону 102‑ї бригади ТрО. Після поранення перевівся до інженерних військ, де нині продовжує службу в окремому інженерному батальйоні — під командуванням свого першого командира зі 79‑го батальйону.
Скульптура вирізьблена з вапнякової брили, знайденої на території, де дислокувався батальйон. Лише за допомогою сокири автор створив образ ляльки-мотанки — традиційного символу берегині роду. Крила у формі тризуба. Одне з крил — злегка надщерблене, що уособлює боротьбу, біль і жертовність України. На скульптурі також вигравіювано шеврон інженерного батальйону. Щоб досягти такого результату, Мирослав стесав близько 200 кілограмів зайвого матеріалу.
Спочатку планувалося розмістити скульптуру в одному з приміщень музею, де незабаром відкриють експозицію, присвячену 79-му батальйону. Однак згодом ухвалили рішення встановити її біля входу до музею, щоб її могли побачити всі мешканці та гості міста. У майбутньому скульптуру планують підняти на постамент.
За словами міського голови, «Берегиня відродження» є символом відданості та незламності українського духу.
Читайте також:
Оперативні новини у TELEGRAM