Івано-Франківськ

Нові відкриття: у Давньому Галичі знайшли артефакти XVI–XVII століть (ФОТО)

Як зазначають науковці, у таких посудинах зберігали пиво, вино, фруктово-ягідні наливки та навіть горілку.

543108238 1129849732579356 1635132060128232988 n

Під час археологічних досліджень В’їзної вежі Галицького замку у 2023–2024 роках експедиція Національного заповідника «Давній Галич» натрапила на рідкісні знахідки зі скла, що датуються XVI–XVII століттями.

Серед виявленого — горловини прозорих посудин з обручами, денця чотирикутної форми світло- та темно-зеленого кольору, а також фрагменти штофів та інших ємностей.

Як зазначають науковці, у таких посудинах зберігали пиво, вино, фруктово-ягідні наливки та навіть горілку.

Кожен уламок розповідає про побут мешканців Галича кілька століть тому й демонструє високий рівень місцевого ремесла.

«Давній Галич» і надалі планує проводити дослідження замкових споруд, відкриваючи нові сторінки історії одного з ключових центрів середньовічної Галицької землі.

Читайте також: 

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено