Щоденно із заповідної зони ділки вивозили десятки тонн піску і каменю для збуту на чорному ринку. Це призводило до поступового перетворення унікального парку на суцільний кар’єр.
За попередніми даними, зловмисники підпільно реалізували природних ресурсів на більше ніж 7 млн грн.
Наразі фахівці встановлюють розмір збитків, завданих екосистемі регіону. Адже на місці незаконної розробки копалин об’єкти природно-заповідного фонду зазнали незворотних порушень.
Встановлено, що нелегальний бізнес організували 5 представників місцевої комерційної структури. Щоб розпочатий самовільний видобуток копалин, ділки із залученням екскаваторної техніки, зняли ґрунтовий покрив паркової зони на площі майже 8 га.
У межах кримінального провадження, розпочатого за матеріалами СБУ, тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності осіб, причетних до неї.
Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ у Тернопільській області спільно зі слідчими Національної поліції та за процесуального керівництва Кременецької окружної прокуратури.
Читайте нас у тг