У Тисмениці полюбляють вгощати своїм “кулінарним брендом”. На вигляд це начебто звичайнісінький хліб з сирною масою та ковбасою. Проте цей накладанець з таємницею. Якою? Дізнавалася журналістка ПІК в місцевї весільної господині.
За словами місцевої весільної господині, Любові Скородинської-Бардюк, особливість тисменицької канапки в тому, що вона слугувала мірилом достатку господарів. Чим більше на ній видів м’яса, тим доказовіші матеріальні можливості.
За місцевою легендою тисменицька канапка виникла ще в давні княжі часи, коли у місцевих лісах полювали галицькі вельможі. Після полювань відбувалися великі та гучні пири-забави, під час яких вельможам накладали на великі шматки хліба такі ж великі шматки м’яса. А вже у ХІХ сторіччі тисменицька канапка була на столах у заможних кушнірів (людей, які шили вироби з хутра). До речі, містечко й донині славиться цими майстрами.
Отож, під час різноманітних свят кожен багатий кушнір хизувався своїми статками, які відображалися… у кількості різних видів м’яса та ковбас на хлібі. Згодом цей накладанець почали, за європейською традицією, назвати канапкою. Від французького слова canapé.
Традицію робити великі канапки з різними видами м’яса та ковбас у Тисмениці перейняли люди, які не були кушнірами. І навіть не дуже заможні міщани вважали за честь показати перед гостями, що вони не гірші за кращих.
У радянські часи про тисменицьку канапку мало говорили, проте «кулінарну марку» тримали. Зараз без неї в місті не починається жодне свято і навіть звичайні недільні родинні обіди.
«Для тисменицької канапки беремо одну домашню солону булку або білий хліб вагою 0, 5 кілограма. Ріжемо на шматки завтовшки 2-3 сантиметри, намащуємо сирною масою так, аби вона зайшла в усі пори і не було хлібного «просвітку». З однієї булки виходить 12-15 канапок”, — розповідає Любов Скородинська-Бардюк.
Пані Люба додає, що на намащені шматки булки чи хліба накладають 3-5 видів копченої ковбаси, м’ясний хлібець та копчену підчеревину. Подають тисминецьку смакоту холодною. А ще меткі місцеві господині залишають канапки на наступний день, щоби посмакувати канапками з кавою з молоком.
Злата Леміш.
Фото автора.
Читайте також:
Продукт тижня: скільки у Франківську коштує червоний буряк (ФОТО)
Глава МОЗ Ляшко інкогніто розгулював по лікарні Львова: що дізнався
Саміти ЄС без Меркель, як Париж без Ейфелевої вежі, – Шарль Мішель (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг