В Україні навіть після війни корів було суттєво більше. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, пише ПІК.
«Навіть після війни, у 1946 році, у нас було 4,6 млн корів, а зараз втричі менше. Якщо станом на 1 січня 2021 року поголів’я корів становило 1,7 млн одиниць, то на 1 січня цього року – вже 1,6 млн. Такої малої кількості поголів’я в Україні ніколи не було», – зазначив експерт.
За словами Чагаровського, наразі це створило суттєві складності для молочного виробництва, пов’язані із браком сировини.
У 1990 році 2,3 млн корів тримало населення, а 6,2 млн утримувалися на молочних фермах. Сьогодні ж на приватних подвір’ях 1,3 млн корів, і лише 400 тис. – у промислових господарствах. Тобто у населення відбулося скорочення вдвічі, а на молочних фермах – у 15 разів.
«Селяни зараз більше однієї корови у господарстві рідко тримають. В основному це люди похилого віку, щоб себе прогодувати та продати на базарі домашню молочну продукцію. А промислове вирощування великої рогатої худоби, у тому числі для виробництва молока, стало не дуже рентабельним ще з середини 90-х років – корми дорожчають, а термін окупності молочного бізнесу становить до 15 років», – пояснює він.
Читайте також у ПІК:
- У Міністерстві фінансів повідомили, чи зросли ціни на продукти в лютому
- Українцям у березні підвищать пенсію на 500 гривень
- Стало відомо, де в Україні найчастіше купують землю
- Банани: у яких випадках медики забороняють їх вживати
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг