З 24 лютого Прикарпаття живе за законами воєнного часу – писаними й неписаними. ПІК зібрала основні новини, що трапилися в Івано-Франківській області за чотири дні війни. Новини про які повинен знати кожен.
Головне
Вранці, 24 лютого, міста України здригнулись від вибухів. Не оминуло й Івано-Франківськ. На аеродром прилетіли ракети та пролунало декілька вибухів.
Дві ракети влучили й на територію аеродрому в селі Корнич Коломийського району. Через ракетні обстріли аеропорту травм зазнали двоє цивільних жінок та троє військових. У жінок осколкові поранення, їх стан – середньої важкості. Військових не забирали до лікарні.
Одразу вранці президент України Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану та можливу загальну мобілізацію.
Прикарпатці ринулися до військкомату та записуватися до тероборони. За першу добу в Івано-Франківській області до тероборони вступили 700 людей.
Соціум
На Прикарпатті прийняли рішення ввести комендантську годину. Вона діє з 22:00 до 08:00. Після 23:00 вимикається все вуличне освітлення, а також люди повинні вимкнути світло у своїх домівках, задля “світлового маскування”.
Росія частково змінила тактику введення війни й “заслала” у міста диверсантів, які ставлять мітки та розкидають небезпечні предмети на вулицях. Тому поліція області закликає не брати до рук підозрілих та цінних речей, що лежать на вулиці.
А влада закликає не використовувати дрони та не ходити по дахах без потреби.
Мітки, які треба знищувати
Один із предметів, який НЕ МОЖНА підіймати
Наразі область під контролем. Зокрема, у Франківській громаді облаштували блокпости.
Як поводитися на блокпостах:
- потрібно зменшити швидкість автомобіля;
- заздалегідь підготуйте документи для перевірки;
- увімкніть фари й аварійне світло;
- не ведіть відеозйомку;
- не виходьте з авто без дозволу військових;
- будьте готові відкрити багажник для огляду авто;
- чітко відповідайте на питання військових;
- після проходження контролю не набирайте різко швидкість.
Також на Прикарпатті заборонили продавати будь-який алкоголь. Відповідно розпивання алкоголю у громадських місцях само собою є заборонено.
Добрі новини
Тим часом люди з міст України, що вже четвертий день знаходяться у вогні, рятуються та переїжджають на захід країни, у більш безпечні міста. Прикарпатці прийняли близько чотирьох тисяч українських біженців.
Але цифра, мабуть, набагато більша. Для допомоги біженцям створили координаційний центр, він знаходиться у Франківську на вулиці Грушевського,18, у приміщенні “Просвіти”.
Прикарпатці допомагають хто чим може: збирають одяг, продукти, медикаменти, плетуть сітки, здають кров для порятунку наших військових. тощо. Зокрема, Франківська парафія ліпить вареники для українських біженців.
В перший день зліпили 700 вареників.
За словами місцевих священників, добрі люди швидко відгукнулись на цю ініціативу. За їх сприяння всього за кілька годин вдалося зібрати достатньо картоплі, олії, цибулі й борошна.
Втрати
Під час оборони України від російського окупанта загинули два прикарпатці – військовослужбовець Збройних Сил України, житель Лисця Роман Васильович Дубінський. Хлопцеві було лише 19 років.
Ще один герой Сапило Віталій Романович загинув у бою під Києвом 25 лютого. Захиснику з Рогатинщини ще не було й 22-х років.
Співчуваємо рідним, стоїмо поруч з ними у їхній біді.
Вічна Пам’ять, Вічна Слава Герою.
Цих втрат ніхто не забуде і не пробачить!Молимося за Україну та наших захисників!
Читайте також:
- “Люди Прикарпаття”: невтомні волонтери в Івано-Франківську (ФОТО)
- Цифра тижня: за одну добу українці дали на підтримку армії більше, ніж за весь минулий рік
- Путін наказав привести ядерну зброю у режим підвищеної готовності: реакція США
- Інструкції: в СБУ повідомили, як діяти під час пострілів та надзвичайної ситуації
- Українцям радять придивлятися, чи не живуть поряд квартиранти – корегувальники вогню
- “Авіатехніки ворога на території Прикарпаття немає”, – очільниця області
Слідкуйте за новинами у Facebook,Instagram, та Telegram
Читайте нас у тг