Дієві поради психологів: способи поводження з дитиною та прийоми батьків.
Поради психолога батькам підлітків
Дитина, що входить в фазу фізіологічного розвитку, іноді буває некерованою. Підлітковий вік психологи часто називають «вік другої кризи». Головна причина важкої поведінки – фізіологічний дискомфорт в результаті активної перебудови всього організму. Це впливає на:
- характер;
- взаємодію з оточуючими: однолітками та дорослими;
- цінності;
- пріоритети та ін.
Однак, не дивлячись на візуальну самостійність, дитині як ніколи необхідна турбота і увага батьків.
Поведінка, характерна підліткам
Спеціалісти відзначають декілька загальних рис:
- тяга до самоствердження, з’ясування власних можливостей;
- постійна зміна настрою: сум, сльози чи гнів швидко перетворюються в радісний сміх і навпаки;
- підвищена емоційна реакція навіть на незначні життєві події;
- бажання подружитися зі старшими товаришами і створити злочинну групу;
- демонстраційно зневажливе ставлення до молодших;
- критичне відношення до авторитету батьків і дорослих взагалі.
Деякі підлітки починають подорожувати по забороненим сайтам, наприклад, рейтинг онлайн казино.
Як пережити цей період батькам
В підлітковому віці дитина починає оцінювати те, як живуть її батьки. Зі своїми друзями вона обговорює їх дії, поведінку та зовнішній вигляд. Відбувається постійне порівняння. Результати всіх порівнянь відображаються на відношеннях дітей до батьків.
Мама з татом повинні підготуватися до даного складного періоду завчасно. І в певний період знайти взаєморозуміння. Саме дорослі повинні першими йти на контракт після конфлікту і ні в якому разі не ображатися на підлітка.
Батькам надзвичайно важливо показувати дитині, що вони впевнені в собі. Потрібно показувати, що навіть при своїх недоліках вони мають сильні сторони.
Психологи радять дивувати дітей. Сильне і неочікуване враження зробить дорослого цікавим і авторитетним. Звички, вчинки і сам спосіб життя мають в рази більший вплив ніж повчання і багатогодинні бесіди.
Якщо батьки бажають бачити дитину в майбутньому сильною і здоровою, то вони повинні дати відповідні знання. Тобто, самим робити фізичні вправи, зберігати та зміцнювати здоров’я.
Варто зауважити, що тільки фізичні вправи, в тому числі на уроках фізкультури, здатні загладити багатогодинне сидіння за партою. Тому, навіть якщо дитина не бажає займатися спортом, не поспішайте звільняти її від уроків фізичної культури. Треба проаналізувати скільки батьки проводять з дитиною часу.
Якщо це 1,5 – 2 години на тиждень, то необхідно продумати чим повинен займатися підліток за відсутності нагляду. Він має чітко знати: на сум і неробство часу немає.
ПРОМО
Читайте також:
- П’яний коломиянин хотів вкрасти автомобіль переселенців
- З Бурштина на фронт відправили автомобіль ГАЗ – 66 (ФОТО)
- На Прикарпатті на проїжджу частину дороги впало сім дерев (ФОТО)