Івано-Франківськ

В Україні зросли ціни на 21,5% — Нацбанк

У червні 2022 року споживча інфляція пришвидшилася до 21,5%.

20170608154937

У місячному вимірі ціни зросли на 3,1%. Про це повідомляє Національний Банк України посилаючись на дані Держстату, пише ПІК.

За даними регулятора, до цього часу стримували зростання цін: фіксація офіційного курсу гривні до долара США та тарифів на газ і тепло, а також часткове налагодження поставок продукції. Цифра сягнула позначки 21,5% внаслідок збільшення виробничих витрат бізнесу, зокрема на енергоносії та логістику.

Зокрема, прискорилося подорожчання м’ясних та рибних продуктів, олії, маргарину, борошняних виробів та безалкогольних напоїв; товарів для дому, зокрема, посуду, меблів та побутової техніки; електроніки, автомобілів, фармацевтичних товарів та товарів для особистого догляду.

Зростала вартість послуг (на 14,3%). Під впливом підвищеного попиту у відносно безпечних регіонах збільшувалася вартість оренди житла. Подорожчали також послуги, пов’язані з ремонтом житла, через дефіцит деяких витратних матеріалів та робочої сили. Внаслідок збільшення цін на пальне зросла вартість послуг таксі. Найшвидше дорожчали і медичні послуги, а також послуги салонів краси, кінотеатрів, спортивних закладів та громадського харчування.

Подорожчання сирих продуктів значно прискорилося (до 36,1% у річному вимірі). Зросла вартість гречки, рису та інших круп (через виснаження запасів та скорочення поставок) та солі (через руйнування основного видобувного підприємства). Через порушення ланцюгів поставок та вищої вартості енергоносіїв швидше зростали ціни на овочі, фрукти та ягоди. Збільшення експорту та внутрішнього попиту призвело до прискорення подорожчання цукру.

Зростання адміністративно-регульованих цін прискорилося (до 14,8%). Подорожчали алкогольні напої внаслідок розширення попиту через ослаблення обмежень. Істотно прискорилося збільшення вартості автомобільних транспортних послуг на тлі подорожчання пального. Темпи зростання вартості пального швидко прискорилися (до 90,9%). Як заявили в Нацбанку, це насамперед пов’язано з високими цінами на нафту, дефіцитом палива та великими витратами на логістику.

В НБУ зазначили, що ризики пришвидшення інфляції залишаються високими в умовах блокування Росією портів, пошкодження транспортної інфраструктури та цілеспрямованого знищення підприємств і складів.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено