Не завжди наші військові мають можливість приготувати собі гарячу їжу в бойових умовах. Інколи це неможливо, інколи – просто небезпечно. Тому в пригоді стають солодкі вівсяно-медові батончики, що виготовлені з поживних інгредієнтів та поповнюють запаси енергії наших бійців, пише ПІК.
У Франківську такі батончики виготовлять прекрасні, чуйні та жертовні, жінки, яких організувала викладач місцевого учбового закладу Наталія Павлюк.
Сьогодні п.Наталя є нашим співрозмовником і відкриє читачам таємничий інгредієнт найсмачніших батончиків.
п.Наталю, як прийшла думка виготовляти для наших військових саме батончики?
Я почула, що є запит від бійців на вівсяні енергетичні батончики, бо в умовах активних бойових дій не завжди є можливість приготувати собі їжу. І, щоб хлопці мали можливість поповнювати свій енергетичний запас, ми з подругами затіяли виробництво батончиків “4.5.0.” – це код ЗСУ, який означає, що все добре, все спокійно.
Про початок виробничого процесу Наталія Павлюк каже:
Я написала в усі можливі волонтерські групи список продуктів, не спала ночами, переживаючи, чи все у нас вийде, чи вистачить продуктів. Але, побачивши наступного дня, заставлені коробками, столи, зрозуміла, що все буде 4.5.0., бо українці неймовірні! Продуктів було настільки багато, що й інші вчителі нашого ліцею долучилися до виготовлення енергетичних батончиків. Згодом підключилися батьки, викладачі Прикарпатського Університету, жінки – переселенки і просто незнайомі люди, які почули про нас і захотіли допомогти. Всі працють натхненно і відповідально. Коли тривав шкільний процес, ми йшли на уроки, а коли було “вікно”, чи перерва – поверталися в цех та знову і знову чистили, готували, пресували, загортали, тощо… Зараз – період відпусток, але ми приходимо у цех, як на роботу, бо розуміємо, що не можемо залишити наших військових без енергетичного допінгу (усміхається).
Хтось із вас уже мав досвід у кондитерській справі?
Зовсім ні! Нам приходилося вчитися самим, бо перші «ластівки» не виходили, були то зарідкі, то затверді, то занадто сухі і кришилися. Але впертість українських жінок відома всім і долає будь які труднощі. Зараз наші батончики збалансовані і їх дуже хвалять всі, хто скуштував. Ми вже виготовили їх 50-ть тисяч і, звісно, не зупинимося на цьому.
Треба сказати, що франківські батончики миттєво стали популярними і розлетілися по всій лінії фронту, бо вони справді смачні і поживні. Тому бійці шлють виробникам своєрідні фотозвіти з подяками від побратимів.
П.Наталю, де ви берете потрібні продукти, засоби для виготовлення, пакування, тощо?
Завдяки простим людям, благодійним фондам, громадським організаціям ми маємо все необхідне і налагодили постійний, безперервний процес виробництва солодощів. Хтось надав нам прес, хтось пакувальні матеріали, хтось продукти. Спочатку ми робили по 400-та штук на день і нам здавалося, що це верхня межа. Але щодня наш результат збільшується, процес пришвидшується і ось ми вже виготовляємо по 840 -ок штук завдяки ентузіазму та вдосконаленню своїх навиків. Проте, я думаю, що і це не межа і ми зможемо більше, адже українці – неймовірні люди і ми все зробимо для нашої Перемоги.
Наші читачі точно захочуть дізнатися, що за секретний інгредієнт ви додаєте до своїх виробів?
Приготовані наші батончики за особливим рецептом, бо туди, крім сухофуктів, вівсяних пластівців, меду, горіхів, мусів вкладені ще й віра в Перемогу, надія на мир та любов українських жінок до наших Героїв.
Українські військові гідно оцінили працю жінок та щиро признаються, що батончики, на їх смак, перевершують славнозвісні Снікерси і стають в пригоді в запеклих боях. Ці відгуки і вдячність надають сил працювати далі і слідувати своєрідному девізу “солодкого” батальйону : «Поки ми «товчем» пляцки, наші хлопці товчуть орків. Тримаємо стрій!»
Розмову вела Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото Наталії Павлюк
Читайте також:
- Щоб берегти життя українських воїнів: у Франківську працює для цього київська компанія (ВІДЕО)
- Як Франківськ став другою домівкою для ректора з Херсона (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг