У надвірнянському протокатедральному соборі Благовіщення УГКЦ відкрили виставку учнів місцевої художньої школи, повідомляє ПІК.
На виставці можна побачити зображення старовинних і сучасних церков України, які вже, на жаль, давно зруйновані. Проте пам’ять про них зберегли у своїх роботах юні художники з Надвірнянського мистецького закладу.
«Художня школа давно співпрацює із собором. Організовувати у святині виставки робіт наших учнів почали з ініціативи Жанни Боднаренко, директорки мистецького закладу та Ірини Бакоти, дружини настоятеля собору. У храмі вже відбулося кілька виставок», — розповідає ПІКу Віталія Мороз, викладачка школи.
На новій виставці, яку назвали символічно, «Місце сили на землі», представили свої роботи 13 учнів та учениць віком 14-16 років. Це їхні підсумкові екзаменаційні роботи із предмета «Композиція».
Картини виконані у стилях оригінальної графіки, живопису на картоні та витинанки у поєднанні з гуашшю. Їх юнаки та юнки створювали протягом 2 місяців під керівництвом викладачок Віталії Мороз і Марії Гордійчук.
Заняття відбувалися раз у тиждень і тривали 3 години.
«Маємо 13 зображень старовинних і сучасних храмів Заходу України, більшість з яких, — з Надвірнянщини. До речі, деяких церков уже немає, і тут така художня фіксація — це відновлення історичної пам’яті. Наприклад, 14-річна Марія Типусяк вітворила церкву Святої Параскевії із села Пасічна, яка, була збудована в 1764 році і, на жаль, згоріла в 1944-му», — каже Марія Гордійчук.
Під час роботи над картинами, що зараз є на виставці, юні художники вивчали й історію будівництва церков, їхній зовнішній вигляд, внутрішню оздобу, іконостаси. Таким чином вони поєднали творчість із вивченням історії мистецтва.
Побачити зображення храмів до надвірнянського собору щодня приходять десятки людей.
Сабіна Ружицька.
Фото надала Віталія Мороз.
Читайте також: