16 вересня 2022 року відбулося зарибнення річки Прут в межах Івано-Франківської області молоддю лосося дунайського (головатиці) – цінного аборигенного виду родини лососевих. Середня наважка зарибку становила 5,1 грам.
Про це повідомляє
“Так, на ділянці Прута, що протікає через територію Делятинської селищної громади, вселено у річку 5,3 тис. мальків. Контроль за проведенням робіт із вселення проводила комісія, сформована Держрибагентством, до складу якої, зокрема, увійшли представники Івано-Франківського рибоохоронного патруля”, – йдеться у повідомленні.
Таким чином планові обсяги цьогорічного зарибнення річок Прикарпаття лососем дунайським виконано повністю, випущено 5,3 тис. мальків. Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено ДП «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» за державні кошти.
Довідково:
Лосось дунайський або головатиця (Hucho hucho) – вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, які витікають з Карпат. Він зустрічається в річках Тересва, Теребля і Тиса на Закарпатті, а на Прикарпатті та Буковині – в басейнах р. Прут і р. Черемош. Це – одна з найбільших риб гірських річок, довжина якої досягає понад 180 см, а маса – 60 кг. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії. Головатиця належить до ендемічних риб Дунайського басейну з тривалим життєвим періодом – понад 20 років.
Головатиця з 1994 року занесена до Червоної книги України як зникаючий вид. Вилов її на території України повністю заборонений. Хоч лосось і знаходиться під охороною, кількість його неухильно зменшується. Зменшується і площа водойм, заселена цим видом. Лише найсуворіша охорона і штучне розведення лосося сприятиме збільшенню його чисельності.
Читайте нас у тг