У Івано-Франківську, у краєзнавчому музеї 8 листопада, на свято Дмитра відкрили виставку з міжнародного текстилю “Fibremen”, що у перекладі з англійської – “волокнисті”. У ній беруть участь 30 художників – чоловіків з 17 країн світу: Австралія, Велика Британія, Данія, Канада, Кіпр, Колумбія, Мексика, Перу, Польща, Румунія, США, Україна, Уругвай, Франція, Фінляндія, Швейцарія, Японія, пише ПІК.
Історично жінка і текстиль завжди були тісно пов’язані. Тож часто виникає запитання, чи можуть чоловіки робити ніжні, делікатні роботи?
“Роль чоловіка в Україні традиційно не пов’язана з текстилем, як у більшості країн світу. Але все ще є чоловіки у світі текстилю, які досягли визначних успіхів. Чоловіки у текстильному мистецтві достатньо сильні в усьому світі”, – зазначають організатори виставки Людмила Єгорова, член Національної спілки художників України та Анастасія Шнайдер.
На виставці представлені роботи, виконані з використанням різних текстильних матеріалів, технік та технологій — від традиційних до сучасних, від двовимірних до об’ємних.
Зокрема, автор з Великої Британії створив картину, яку символічно до подій в Україні назвав – “Моє бажання”. Це робота у вигляді тюремної камери, у якій “перебувають” Путін та Трамп.
Французький художник з текстилю створив свою роботу в синьо-жовтих тонах на підтримку України під назвою “Чорні птахи в блакитному небі”.
На виставці також представлені роботи й українських авторів. Так, франківець Андрій Шнайдер створив картину “Геракл”.
За словами директорки Івано-Франківського краєзнавчого музею Галини Беднарчик, зараз виставки у музеї відбуваються майже щотижня. Більшість з них є благодійними, тобто спрямовані на те, щоб зібрати кошти для армії. Виставка з художнього текстилю є міжнародною.
“Цього року, в час війни – це перша виставка міжнародного формату, які на даний час дуже важко проводити. Оскільки зараз у музеї немає відвідувачів-іноземців. Зазвичай у нас було багато іноземців. А ще таким чином ми й надалі показуємо, що живемо, творимо, працюємо, робимо на культурному фронті свою роботу”, – розповідає пані Галина.
Триватиме міжнародна виставка з художнього текстилю до 22 листопада.
Читайте також у ПІК:
- У краєзнавчому музеї показали унікальні вишиті сорочки ХХ століття на Прикарпатті (ФОТО)
- Івано-Франківський краєзнавчий музей збирає експонати російсько-української війни
- На Тлумаччині відкрили музейний куток австро-угорської залізниці (ФОТО)
- Побудований в 1598 році: у Рогатині є один з найгарніших і найдавніших дерев’яних храмів України (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг