У США 3 січня виведуть на орбіту Землі наносупутник PolyITAN-HP-30, створений до 30-річчя Незалежності України фахівцями КПІ ім. Ігоря Сікорського, передає ПІК з посиланням на Укрінформ.
«Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались МОН у межах реалізації відповідних проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування», – йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки.
Зазначається, що запуск відбудеться з мису Канаверал, що у США, за допомогою ракети-носія Falcon-9 від компанії «SpaceX». Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.
МОН повідомляє, що доставили супутник до Штатів завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна». Водночас спінофф-компанія нідерландського Технічного університету Делфт, взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос. Також долучилися Державне космічне агентство України, яке сприяло розв’язанню питань логістики та експорту.
Трансляція події відбуватиметься на офіційному ютуб-каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години 3 січня 2023 року.
Як повідомлялося, в січні 2022 року з космодрому на мисі Канаверал стартувала ракета Falcon 9 з українським оптичним супутником Січ-2-30.
Читайте також:
- Телескоп Хаббл зробив знімок космічного об’єкта, що нагадує “замкову щілину” (ФОТО)
- Можна побачити з космосу: незвичні втілення українського герба на Франківщині (ФОТО)
- Україна вивела в космос свій супутник «Січ-2-30»
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг