У Франківському парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка, біля озер можна побачити найкрасивішого представника сімейства качиних – пташку мандаринку.
Вона отримала таку назву завдяки подібності по кольоровій гамі з китайськими вельможами — мандаринами, які любили носити різнокольоровий, дорогий і яскравий одяг. Так само і пір’я цієї пташки увібрало в себе всі кольори веселки: жовтий, фіолетовий, синій, жовтогарячий, червоний. Про це повідомляє “Центр розвитку міста та рекреації”, пише ПІК.
“Раніше люди в Китаї дарували одне одному пару мандаринок, як символ подружньої вірності. Але насправді ця традиція не пов’язана з реальністю, оскільки мандаринки щороку шукають нового партнера. Та варто зазначити, що це єдина качка, яка не може схрещуватися з іншими видами”, – йдеться у повідомленні.
Також на відміну від інших качок, качки-мандаринки єдині гніздяться високо на деревах та селяться в дуплах, які можуть розміщуватися на 6-10 метровій висоті. На лапках цих птахів є гострі та міцні кігтики, завдяки яким птахи можуть чіплятися за гілки дерев та кору.
Харчуються вони невеликими горіхами, ягодами, насінням і плодами рослин, дрібною рибою, жабами, комахами й молюсками. Дуже люблять злакові, проте найулюбленіші ласощі — це жолуді, тому найчастіше вони облаштовують гнізда саме в дубах.
“Мандаринки – птахи мовчазні й обережні. Голос вони подають рідко, інколи видають звуки, схожі на тихий мелодійний свист. Тривалість життя качок мандаринок може сягати 10 років. Помилуватися ними ви можете на озерах в нашому парку”, – додають у комунальному підприємстві.
- Герої проєкту “Люди Прикарпаття: історії, що надихають” вітають читачів ПІК (ВІДЕО)
- З вірою у Перемогу: медики обласного перинатального центру вітають з Новим роком 2023 (ВІДЕО)
- Героїчний народ України творить історію, а ми її пишемо: журналісти ПІК згадують 2022 рік (ВІДЕО)
- Приватна медицина в умовах війни: як пристосувався до нових реалій Оксфорд Медікал у Франківську (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг