В Україні наразі обліковано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб, однак їх реальна кількість становить майже 7 млн.
Про це повідомляє Мінреінтеграції з посилання на слова віцепрем’єр-міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, передає Слово і Діло.
Згідно зі словами посадовиці, держава всіляко намагається підтримувати переселенців. До прикладу, минулого року з бюджету виплатили 55 млрд грн допомоги на проживання. Внутрішні переселенці отримують від держави гуманітарну допомогу, харчові набори, одяг і речі першої необхідності.
Також, за її словами, успішно реалізується урядовий проєкт «єРобота» – можливість отримання грантів за шістьма програмами.
«Але допомога не має обмежуватися лише цим. Вона має бути різнобічною. Це і соціалізація ВПО на новому місці проживання, і сприяння їх працевлаштуванню, й отримання всіх пільг, які поширюються на решту мешканців. Вони повинні не чекати з простягнутою рукою, а стати повноцінними членами громад. Водночас відчувати власну незалежність, бути впевненими у найближчому майбутньому себе, своїх дітей і батьків. Тому наше завдання у 2023 році – знайти якомога більше інструментів для цього. В тому числі з допомогою наших міжнародних партнерів», – підсумувала Верещук.
Читайте також:
- Уряд прожовжить виплачувати компенсацій бізнесу за працевлаштування переселенців
- Найбільше подорожчали яйця та фрукти: на скільки за минулий рік виросли ціни
- В Україні з нового року виводять з обігу банкноти 5, 10, 20 та 100 гривень
- Ціни “кусаються”: скільки коштують цитрусові в Україні цієї зими
- З Нового року в Україні змінять умови виходу на пенсію за віком
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг