Франківські медики, а саме працівники Наркологічного центру та психіатричної лікарні №1 занепокоєні діями обласної ради, яка хоче закрити ці заклади, а на їх місці побудуть багатоповерхові будинки, пише ПІК.
Колективи лікарень у середу, 22 лютого прийшли під стіни облради, щоб провести мирний мітинг і таким чином вплинути на відміну цього рішення.
“Ми розуміємо, що закриють, тому там спільні комунікації з психлікарнею, бачимо, що вони вже віддають по-трошки. Наші пацієнти є наркологічні і психіатричні. Це є уразлива категорія, яка сама за себе не постоїть. Тому що наші пацієнти в більшості хочуть лікуватися анонімно, самі розумієте чому, на акції не підуть, бо не хочуть себе виставляти. Найбільше від цього постраждають родичі наших пацієнтів”, – зауважує лікар-психіатр, нарколог Лідія Николенко.
За словами жінки, зараз у час війни зростає кількість нарко та алкозалежних пацієнтів, у тому числі й серед військових, і під час війни закривати психіатричний заклад – це просто злочин проти людяності.
Медик зазначають, що їм пропонують “переїхати” на вулицю Медичну, 15 ( Обласна психоневрологічна лікарня №3), але вони розуміють, що дуже мала кількість персоналу, а також пацієнтів зможе туди переїхати.
“Я наприклад, працівник онкодиспансеру, багатодітна мама, вдова мені потрібно утримувати сім’ю, якщо мене скоротять, що мені далі робити, куди йти… Зараз дуже важко знайти роботу, особливо в старшому віці”, – розповідає одна із протестувальниць.
Чому ж представники влади вирішили шляхом ліквідації об’єднати ці два заклали, якщо за словами медперсоналу, у них є достатнє фінансування, щоб “існувати”…
Читайте також у ПІК:
- Замість лікарні – багатоповерхівки: у Франківську медики протестують біля стін облради (ФОТО)
- Нам потрібні здорові громадяни: як працює клініка Оксфорд Медікал у Буковелі (ВІДЕО)
- Захворюваність зростає: яка ситуація з коронавірусом та вакцинацією на Франківщині
- Як безкоштовно отримати ліки у разі нецукрового діабету
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг