Як протягом останнього року змінився стан здоров’я українських жінок? Що особливо вплинуло на розвиток захворювання? Ці та інші питання ми висвітлимо разом із лікарем акушер-гінекологом медичного центру Оксфорд Медікал – Оксаною Гайсенюк.
«Організм жінки піддається негативним факторам 27/7. На жаль, в першу чергу, страждає саме інтимне здоров’я. Неспецифічні запальні захворювання ОМТ, гормональні захворювання, втрата імунної опірності і дисбаланс флори – це тільки початок…» – зазначає лікар.
З якими саме проблемами зустрілися лікарі і як це вплинуло на здоров’я Українок?
Стрес
Стрес приймає невід’ємну участь у розвитку УСІХ соматичних захворювань. Щоб детально пояснити патогенетичний механізм усіх ланок впливу стресу на організм, не вистачить і 3-х дисертацій. Щоб це було максимально доступно для наших читачів, хочу зазначити, що під впливом стресу доведені клінічно такі наслідки:
- розлади менструального циклу (затримка менструації, посилення болю під час менструації, ановуляція та ін.);
- нейроендокринні захворювання, які в наслідку призводять до порушення регуляції МЦ;
- дисбаланс мікрофлори (бактеріальний вагіноз, молочниця);
- стрес-індуковане безпліддя (внаслідок критично низького рівня прогестерону);
- порушення інтимного життя (вагінальна сухість, вагінізм, біль під час статевого акту).
Гігієна в укритті
Важко порахувати скільки годин ми сумарно провели в укриттях протягом цього часу. Інколи повітряні тривоги заставали нас саме у періоди критичних днів. І це викликало неабиякі труднощі у питанні інтимної, зокрема, менструальної гігієни.
Кожна жінка знає, що засоби менструальної гігієни необхідно змінювати не рідше, аніж кожних 2 години. Але, на жаль, більшість укриттів не обладнані вбиральнями, тому жінкам довелося чекати по пів дня, щоб замінити тампон або прокладку.
Ця проблема призвела до численних загострень запальних захворювань органів малого тазу. І тепер над проблемою працюють сотні гінекологів у всій Україні.
Переохолодження
Не будемо далеко відходити від теми укриття: в холодну пору і навіть влітку в укриттях не було належного опалення. У перші тижні всі стрімголов тікали у бомбосховище в піжамі чи в простому одязі без куртки, сиділи на сходах, на холодній бетонній підлозі.Жінки піддавалися дії тривалого переохолодження…
Як наслідок, в рази виросла частота розвитку уретритів, циститу, пієлонефриту. Причина: відсутність можливостей для належної гігієни + тривале утримання від відвідин вбиральні + переохолодження. Чоловіки недалеко пішли: черги під кабінетом уролога збільшились втричі.
Нехтування профоглядами
В Україні, зокрема в Івано-Франківську, ще до повномасштабного вторгнення і навіть до пандемії, ми не могли похизуватися рівнем охоплення профілактичних оглядів жінок. На жаль, першопричина залишається на роки: відсутність бажання жінки без конкретних на те причин прийти на профогляд. Військовий стан призвів до критичного погіршення ситуації. Рівень пізнього виявлення раку яєчників, шийки матки, грудних залоз суттєво зріс.
З одного боку ця статистика пояснюється обмеженням роботи медичних закладів у перші місяці війни. З іншого боку – жінки у стані стресу бояться почути невтішний діагноз. Жінки бояться витрачати час і кошти на лікування, тому вперто не визнають проблему, навіть чітко знаючи про симптоми.
Нашим завданням, як лікарів, є активна просвітницька діяльність з метою залучення жінок для проведення скринінгів та ранньої діагностики будь-яких гінекологічних захворювань: від молочниці і до раку.
Любі жінки! Саме на плечах українок лежить збереження нації, виховання юних захисників та захисниць. Бережіть себе! І не забувайте, що наші лікарі завжди готові вам допомогти!
Працюємо для вас в Івано-Франківську за адресами:
вул. Незалежності 93а
вул. Василіянок 1
Запис: 0673777299, 0503777299
Промо
Читайте також:
- Щорічний ЧЕК-АП для здоров’я сучасної жінки: як не помилитися?
- Нам потрібні здорові громадяни: як працює клініка Оксфорд Медікал у Буковелі (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг