Від 1 квітня 2023 року в Україні здійснювати міжбанківські платіжні операції можна в будь-який час, не чекаючи ранку чи закінчення вихідних. НБУ запустив четверту версію своєї Системи електронних платежів – СЕП-4, пише ТСН.
“Тепер система переказів функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень. У НБУ зазначили, що подібні зміни відбуваються “раз на покоління”. Після запровадження СЕП-4, в Україні скасовано поняття “банківський день”, тобто тепер міжбанківські перекази можуть бути отримані навіть у вихідні чи святкові дні, ввечері та вночі“, – йдеться у повідомленні НБУ.
Попередня версія СЕП надсилала банківські платежі, здійснені ввечері, на ранок наступного дня, а у вихідні – в перший робочий день.
“Система працює в режимі 24/7, що передбачає цілодобове виконання міжбанківських платіжних операцій без призупинення роботи системи та миттєвий перехід від поточного до наступного календарного дня”, – пояснив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.
Крім цього, якщо раніше були два способи обміну даними між банками – файловий та онлайновий, то тепер такий спосіб є лише один і він не розділяється на окремі режими.
Також з СЕП-4 з’явилися такі поняття, як обов’язкові та необов’язкові реквізити. Як свідчать порівняльні характеристики, тепер необов’язкові реквізити можна не заповнювати взагалі.
Система електронних платежів Національного банку (СЕП) – державна банківська платіжна система, яка забезпечує проведення міжбанківських розрахунків через рахунки, відкриті в Національному банку. Учасниками СЕП станом на 1 квітня 2023 року є 65 банків, Державна казначейська служба України, Національний депозитарій України та Національний банк України.
Читайте також:
- В Україні планують підвищити тарифи на воду: коли і на скільки
- У Нацбанку повідомили, яку купюру найчастіше підробляють фальшивомонетники
- У квітні українцям планують підняти мінімальну зарплату: на скільки
- На Прикарпатті деякі підприємці використовують електроенергію на непобутові потреби
- Стало відомо, скільки часу треба зберігати документи про сплату податків
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг