11 квітня в Університеті Короля Данила відбулася дискусії щодо Стратегії Івано-Франківська-2030.
Зокрема, заступник очільника міста Михайло Смушак презентував ідеї та бачення щодо майбутнього Івано-Франківська та Івано-Франківської громади, пише ПІК із посиланням на Інформатор.
Серед основного:
- Івано-Франківськ хочуть зробити “містом коротких шляхів”, щоб всюди були комфортні зв’язки районів міста з центром і сусідніх районів між собою
- Зробити безпечні шляхи до всіх навчальних закладів
- Розширення мережі пішохідних вулиць та створення нових громадських просторів. У тому числі продовження виконання робіт з реконструкції вулиць та площ у центральній частині міста (вул. Січових Стрільців, Пилипа Орлика, Любомира Гузара, Дністровської, Василіянок та Франка)
- Створення “зелених коридорів” — коротких велопішохідних зв’язків з численними переходами через річки (мости) та залізницю (тунелі, регульовані переходи).
- Поліфункціональний центр “Франківськ-сіті” — центр поруч із вокзалом, де можна буде проводити ділові зустрічі, конференції тощо.
- Перехід на 100% електричний транспорт та будівництво автобусного депо
- Прокладення колії для трамвая, який при 400 тисяч населення стає економічно необхідним
- Будівництво транспортно-пересадкових вузлів, що будуть забезпечувати комфортну і швидку пересадку пасажирів з одного виду транспорту в інший
- Розвиток приміського залізничного сполучення до Бурштина, Коломиї, Долини та Надвірної (“Сітіекспрес”)
- Єдина система приміських автобусів з міським громадським транспортом: електронний квиток, проїзні, безготівкова оплата тощо
- Розбудова велосипедної інфраструктури, створення паркомісць для велосипедів
- Реконструкція вулично-дорожньої мережі та будівництво нових сполучень
- Влаштування розумних світлофорів, що допоможуть краще розподіляти потік машин і підвищити пропускну здатність перехресть
- Впровадження програми “нульової смертності на дорогах”
- Влаштування підземних паркінгів в офісних, житлових і комерційних будівлях
- Розвиток авіаційного сполучення між обласними центрами України та повітряними хабами Європи
- Озеленення міста, утримання парків, скверів та утримання житлового фонду
“Спочатку ми будуємо міста, а потім міста будують нас. Вони будуть впливати на наше життя, життя наших дітей і наступних поколінь”, — запевняє Михайло Смушак.
Своєю чергою міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що війна внесла корективи і ми маємо багато змін. Вони торкнулися як нашої держави, так і нашої Івано-Франківської громади.
Зокрема, громада зараз в шість з половиною разів більша, ніж три роки тому. Франківська громада поповнилася мінімум 18,5 тисячами жителів, які вимушено переїхали до нашого міста. Франківськ поповнився великою кількістю нових доріг. Якщо раніше громада мала 292 кілометра доріг, то сьогодні вона має вже понад 800.
“Громада отримала зовсім інший простір. Тому для нас є багато викликів, аби зрозуміти, яким буде Івано-Франківськ в 2030 році. Тож сьогодні працюємо над стратегією, співпрацюємо з різними середовищами. Кінцевий документ, звісно важливий, але надзвичайно важливо врахувати бачення мешканців щодо розвитку Івано-Франківської громади”, – резюмував Руслан Марцінків.
Читайте також у ПІК:
- Розпорядок богослужінь на Великодні свята у храмах Івано-Франківська
- “Це хто має зробити?”: щотижневий звіт комунальників не на жарт розлютив Марцінківа (ВІДЕО)
- У Франківську комунальні автобуси додатково курсуватимуть до міського кладовища: коли саме
- Стан ліфтів в Івано-Франківську: проблеми та перспективи (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram