Івано-Франківськ

“Зірки, що падають”: до Землі наближається яскравий метеорний потік

Спостерігати за зорепадом зможуть жителі Північної півкулі від 15 по 29 квітня.

104800139 geminidchris

У другій половині квітня мешканці Північної півкулі нашої планети зможуть традиційно милуватися метеорним потоком Ліриди, загадуючи бажання під час зорепаду.

Як повідомляє NASA, перше відоме спостереження цього метеорного потоку датується 67 роком до нашої ери в Китаї, тобто люди бачать його уже протягом 2700 років, пише ТСН.

У 2023 році метеорний дощ Ліриди почнеться в суботу, 15 квітня, і триватиме два тижні – до 29 квітня. Пік активності припадатиме на 21-22 квітня.

Їхній радіант – точка на небі, з якої, як здається, виходять Ліриди, – знаходиться поблизу сузір’я Ліри, звідки і їхня назва. Точніше вони випромінюються з області поблизу зірки Вега, яка є найяскравішою зіркою цього сузір’я і загалом на нічному небі, її легко помітити навіть у освітлених місцях.

До самого сузір’я цей метеорний дощ не має жодного стосунку. Насправді Ліриди — це уламки комети C/1861 G1 Тетчер, з яким у квітні кожного року стикається Земля, що й викликає видовище “зірок, що падають”.

Цей метеорний дощ найкраще спостерігати в Північній півкулі в темний час доби – після заходу Місяця та перед світанком. У NASA дали поради, як це зробити.

“Знайдіть місце подалі від міських або вуличних ліхтарів. Будьте готові зі спальним мішком, ковдрою або кріслом. Ляжте рівно на спину, ногами на схід і дивіться вгору, охоплюючи якомога більше неба. Приблизно через 30 хвилин у темряві ваші очі адаптуються, і ви почнете бачити метеори. Наберіться терпіння – вистава триватиме до світанку, тож у вас буде достатньо часу, щоб побачити”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено