У МОЗ розповіли, чи можна застудитися, бо випили холодне, з’їли морозиво чи змерзли ноги. Стисла відповідь – “ні”. Водночас локальне та випадкове переохолодження якоїсь частини тіла може збити налаштування імунної системи, і зробити організм вразливішим до вірусів, пише ПІК.
Але чому, якщо ГРЗ та грип викликають віруси, а не низька температура, ми хворіємо переважно в холодну пору року?
- По-перше, в холодну пору року краплини слини, які виділяє людина під час кашлю чи чхання, лишаються в повітрі й потрапляють до інших людей. А значить – хвороби легше поширюються, особливо в приміщеннях, які погано провітрюються. Тобто сезонність вірусних інфекцій та їхня прив’язка до холодів зумовлені оптимальними умовами передачі вірусів.
- По-друге, справді існує зв’язок між температурою, роботою імунної системи та розмноженням вірусів.
“Ми справді більше ризикуємо захворіти, якщо надто легко взулися взимку і так провели цілий день, сиділи під ламінарним потоком холодного повітря від кондиціонера чи довго притулялися до бетонної стіни в укритті”, – йдеться у повідомленні.
Прогулянки, активний відпочинок на відкритому повітрі, температура 17-19 градусів в приміщенні вдень і 15-18 вночі, провітрювання кімнати, і морозна погода як така корисні для здоров’я.
“Тож не уникайте холодів і не намагайтеся одягнутися якомога тепліше – вам має бути достатньо комфортно і під час руху, і під час спокою”, – додають у Міністерстві охорони здоров’я.
Читайте також у ПІК:
- Втратив ногу на війні та мріє про протез: історія бійця, який проходить реабілітацію на Прикарпатті (ВІДЕО)
- Кардіологія в Буковелі: в яких випадках буде доцільною консультація?
- Прийом невролога в медичному центрі Оксфорд Медікал Буковель!
- У МОЗ пояснили, чи має пацієнт платити за планові операції
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг