На виставці представлені відпрацьовані боєприпаси та військова амуніція, які за допомогою умілих рук художників перетворені на мистецькі об’єкти, розповідає ПІК із місця події.
Авторами розписів стали криворізька художниця Ірина Липень, викладачі факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету та художники Кривого Рогу. А реалізовує проєкт художниця у тандемі зі своїм чоловіком Юрієм.
З початку війни Юрій активно волонтерить, допомагаючи військовим. Одного разу він привіз уламки трофею і в дружини виникла ідея розмалювати його, таким чином перетворивши зло на добро та змінивши енергетику смерті на енергетику відродження.
На виставці представлені відстріляні тубуси реактивної протитанкової гармати і ракетного комплексу, гільзи від набоїв, дерев’яний ящик для зберігання зброї. Експонати для розпису надали військові 2-го стрілецького батальйону 17-ої танкової бригади Криворізької бригади ім. К. Пестушка.
Пані Ірина зі сльозами на очах розповідала присутнім про емоції, які в неї виникали, коли вона бралася за роботу
“Спочатку я в була в ступорі, коли побачила уламки снарядів, куль, ракет. Вони були задимленими, страшними, аж чорними. Я розуміла, що ці боєприпаси принесли комусь смерть, когось покалічили, когось залишили без домівки. Було страшно навіть доторкатися до них. Але згодом я відчула непереборне бажання перетворити це зло на добро і взяла до рук пензля і фарби. Так і зародилася наша колекція”
У пресконференції взяла участь директорка Департаменту культури Івано-Франківської міської ради Надія Загурська.
“Вперше я побачила цю виставку у Франківську в закритому приміщенні і вирішила, що вона просто мусить бути представлена більш ширшому колу людей саме в Палаці Потоцьких, і саме в День Прапора і в День Незалежності України. Як бачите, ідея втілилася і я дуже рада, що ми донесемо людям головну думку – необхідно творити добро, перетворювати смерть на життя, сльози на радість, сум і відчай на надію”
Директор Палацу Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар запросив гостей на аукціон та розповів, куди будуть направлені виручені кошти, а саме – для потреб військових з бахмутського напрямку, серед яких є і франківці.
Під час виставки також відбувся творчий перформанс, на якому вихованці Івано-Франківської дитячої художньої школи розмальовували військові артефакти.
Виставка триватиме з 18 серпня до 23 серпня і саме 23 серпня о 15.00 год відбудеться благодійний аукціон.
Враження від виставки важко передати словами. Ти розумієш, що летить смерть…
- Вбиває, калічить, руйнує…
- А потім людина бере і перетворює смерть на витвір мистецтва.
- Через біль, сльози і відчай, перепускаючи їх через серце, вимальовує душею відродження.
- Так з попелу постає фенікс. Так з вбивчих ракет, снарядів, куль, патронів народжується надія на життя і Перемогу.
З виставки Руслана Гочіяєва-Шевчук. Фото автора
Читайте також:
- Справи Майдану: в Івано-Франківську відкриється документальна виставка
- “Світ Даят”: у Франківську відкрилася виставка картин для медитації (ФОТО)
- “Ікони на ящиках з-під набоїв: у Михайлівському соборі відбувається благодійна виставка
- “Портал у війну: прикарпатські “едельвейси” показали бойові трофеї