Причина – українці рідко звертаються до спеціалістів, боячись стигматизації або не маючи достатньої кількості знань, вважаючи, що з ними «не відбувається нічого серйозного».
“Це – результати дослідження британської компанії Alligators Digital, проведене в серпні цього року на замовлення @Третього саміту перших леді та джентльменів (Summit of First Ladies and Gentlemen)”,– повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Нині 10 000 лікарів (психіатри, психологи, психотерапевти, наркологи, терапевти, тощо) у майже 1500 медзакладів в Україні надають психологічну та/або психіатричну допомогу. На Івано-Франківщині таких медичних закладів 54.
При цьому вже понад 670 медзакладів первинної меддопомоги В Україні надають базові психологічні послуги за підписаним контрактом із НСЗУ на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», що був запроваджений наприкінці минулого року.
За цим пакетом пацієнт (дорослий або дитина) може безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. У межах згаданого пакета сімейний лікар, педіатр чи терапевт може:
- ▪️ провести оцінку психічного стану пацієнта,
- ▪️ надати медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки,
- здійснювати фармакологічні й психосоціальні втручання, у т. ч. надавати короткострокову психологічну допомогу тощо.
Знайти найближчий до вас медзаклад, де надають послуги з охорони психічного здоровʼя, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога» – https://cutt.ly/xwu337x2.
Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.
Читайте також:
- У Болехові оновили приміщення консультативно-діагностичного центу міської лікарні
- Щорічний ЧЕК-АП для здоров’я сучасної жінки: як не помилитися
- У МОЗ пояснили, чи загрожує Україні новий штам коронавірусу – «Pirola»