31-річному військовому Віталію Беляєву встановили біонічний протез ноги. Віталій родом з містечка Старокостянтинів, що на Хмельниччині, але проходив лікування та реабілітацію в одній із лікарень Прикарпаття, де його і підготували до протезування.
Сам протез встановили в клініці, що знаходиться у США, у штаті Міннесота, повідомляє ПІК.
Віталій служив в окремій 95 Десантно-штурмовій військовій бригаді ДШВ Збройних Сил України. Під час одного із важких боїв осколок від танка потрапив військовому прямо у ліву ногу. Почалася сильна кровотеча, але через інтенсивність боїв, чекати на допомогу довелося понад вісім годин. Він дивом вижив, проте втратив ліву ногу, повність, вище коліна.
Зараз Віталій почуває себе чудово, радіє новій нозі та вчиться заново ходити. Весь цей час Віталія підтримувала дружина, двоє діток та волонтерка Олександра Чулак, яка опікувалася бійцем в той час, коли він перебував на лікуванні та допомагала зібрати кошти на протез.
“Шлях був не простий, але Віталій з цим впорався. Зараз Віталій вчиться заново ходити, для цього багато тренується та виконує різні вправи. Він весь час дякує, але я кажу, що це ми повинні дякувати йому за його захист та героїзм”, – ділиться Олександра.
Віталій розповідає, що наразі йому найважче ходити по сходах, оскільки ноги не має повністю, і складніше оперувати таким протезом.
“Віталій дуже старається. Впевнена, що у нього все вийде. Він сильний та мужній воїн”, – додає волонтерка Олександра.
Зібрати кошти на протез та лікування вдалося за допомогою небайдужих та виплатам від держави.
Детальніше історію Віталія дивіться у сюжеті ПІК.
Довідково:
Біонічний протез функціонує подібно рухам й ногам здорової людини – м’язи скорочуються і розслабляються.
Робота протеза координується сигналами, які подаються в м’язи. В результаті вивільняється кальцій, що викликає скорочення м’язів і в підсумку рух. Тобто сигнали зчитуються саме з м’язів, а не з нервів, як було раніше.
Біонічний протез ноги може дати максимальний, як для протеза, контроль руху. Використання біонічного протеза дає можливість зробити ходу людини більш природною. Це зменшує дискомфорт. Людина менше втомлюється, а навантаження на поперек розподіляється рівномірно.
Читайте також:
- Прикарпатцю, який воює на протезі, замінили штучну ногу в США
- Місія “Врятувати ногу”: захисник Бахмута провів понад 4 місяці в лікарні на Франківщині (ФОТО)
- Підірвався на міні та втратив руку: історія військового, якому збирають кошти на протез
- Військовий з Івано-Франківська розповів про фантомні болі (ФОТО)
- 14 операцій і 12 вливань крові: як лікарі ставлять на ноги воїна з Івано-Франківська (ФОТО)