В Антарктиці понад 80 морських котиків скупчилися неподалік від станції “Академік Вернадський”, де працюють українські полярники. “Котяче нашестя” на острові Галіндез сфотографували Олександр Мацібура та Віталій Камінський, пише Національний антарктичний науковий центр, передає ПІК.
“Днями біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко нарахував на острові Галіндез, де розташований “Академік Вернадський”, велику кількість антарктичних морських котиків – аж 81! В компанії з ними був також один південний морський слон”, – йдеться у повідомленні.
Загалом антарктичні морські котики часто скупчуються в районі “Вернадського” восени під час сезонних міграцій (в Антарктиці зараз осінь). А внаслідок глобального потепління вони залишаються на острові довше, ніж раніше.
“На відміну від домашніх котиків, ці тварини – агресивні й зовсім не лагідні. Вони б’ються за свою територію, гарчать на інших самців, можуть погиркати й на полярників. І мають право: вони ж в Антарктиці господарі!” – додають дослідники.
Ще один цікавий факт, яким поділилися полярники, – морські котики не їдять пінгвінів, а харчуються переважно крилем, рибою та кальмарами. Водночас самі котики стають здобиччю косаток і морських левів.
Читайте також у ПІК:
- Снігові пончики: українські полярники зафіксували в Антарктиді рідкісне явище (ФОТО)
- Українські полярники зняли на відео стрибки пінгвінів з води на берег
- В Україні показали новий безпілотник вітчизняного виробництва “Кажан”
- Якою буде погода на Прикарпатті 21 травня