Виявляється, голуби не такі, як про них кажуть. До речі, німецький дослідник природи Альфред Брем називав цих птахів громадянами світу. Все тому, що вони мешкають скрізь, за винятком Північного і Південного полярного кола. Про це пише ПІК з посиланням на UAnimals.
Інколи люди бувають упередженими до тварин, це стосується і голубів. Науковиці зʼясували: майже кожна негативна думка про голубів є міфом. Розглянемо два найпопулярніших.
- Міф 1. Голуби дурні!
Це неправда. Птахи розрізняють людей за рисами обличчя, а також памʼятають напрямок конкретної подорожі протягом багатьох років після її завершення. Голуби розвʼязують проблеми аналогічно алгоритмам штучного інтелекту. Вони використовують метод проб і помилок, аби навчитися розпізнавати закономірності та прогнозувати кращі рішення.
- Міф 2. Голуби розносять хвороби.
Це теж неправда, адже регулятори охорони здоров’я не змогли підтвердити жодного випадку смертельного зараження людей від голубів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі щорічно фіксують близько 59 000 випадків сказу в людей. У 99% випадків хвороба передається через собак.
Читайте також у ПІК:
- Надокучливі комахи: як відлякати комарів та що робити при укусах
- Найзакритіша країна світу: що варто знати про Північну Корею
- Ваш гороскоп на тиждень 1-7 липня 2024 року
- Ціни на оливкову олію б’ють рекорди: чому українці відмовляються її купувати