Прикарпатців попереджають про небезпечне захворювання — гарячку Західного Нілу. Вірус переносять комарі, які інфікуються під час харчування кров’ю заражених птахів чи тварин.
Про це зазначають в Долинському відділі Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб, пише ПІК.
“Західні регіони є ензоотичними територіями, які мають всі умови (кліматичні, географічні, флорофауністичні) для формування та функціонування сталих осередків гарячки Західного Нілу”, – йдеться у повідомленні.
Після укусу інфікованою комахою вірус потрапляє в організм людини чи тварини, де розмножується і призводить до хвороби.
“Вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю тварин. Зафіксовані випадки інфікування при трансплантації органів, переливанні крові, грудному годуванні. Також зафіксований випадок трансплацентарної передачі вірусу”, – додають медики.
Після зараження вірусом інкубаційний період триває 1-7 днів, у людей з порушенням імунітету — до двох тижнів.
У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих з’являються симптоми, схожі на грип: різке підвищення температури, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкість, нудота і діарея.
Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).
Для гарячки Західного Нілу характерна літньо-осіння сезонність. Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет. Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби не існує.
У Долинському відділі обласного ЦКПХ закликають прикарпатців при перших проявах симптомів звертатися до лікаря-інфекціоніста, який призначить аналізи на виявлення антитіл до вірусу.
Читайте також:
- Укуси комах: які ризики несуть та як їх уникнути? (ВІДЕО)
- На Прикарпатті виявили випадок ботулізму: що відомо