Страхування цивільно-правової відповідальності власниками чи користувачами транспортних засобів в Україні є обов’язковим. Поїздки без полісі ОСЦПВ – це порушення законодавства. Суть такого страхування в тому, що кожен учасник дорожнього руху має страховку, відповідно, при виникненні аварії СК винуватця виплачує компенсацію постраждалому. Сьогодні доступна автоцивілка онлайн, тобто оформити її можна, не виходячи з дому. Це особливо актуально для тих, чий робочий графік співпадає з тим, як працює страхова компанія. Та й загалом це дуже зручно.
Що покриває поліс обов’язкового страхування
Поліс ОСЦПВ компенсує витрати саме постраждалому, а не тому, хто оформив його. Адже передбачено страхування відповідальності. Що стосується конкретних сум, то це до 160 тисяч по майну на 1 потерпілого та до 320 тисяч при заподіянні шкоди здоров’ю і життю. При складанні європротоколу максимальна виплата на 1 потерпілого – до 80 тисяч.
Зауважимо, що є певні обмеження щодо виплат. Конкретніше:
- обидва учасники автопригоди повинні мати страховку та не мати ознак алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
- надання неправдивої інформації щодо аварії;
- використання транспортну не за призначенням. Наприклад, авто комерційне, а поліс на нього оформлений як на ТЗ особистого призначення;
- втеча страхувальника з місця події;
- несвоєчасне оповіщення страхової компанії про подію. Це, до речі, необхідно зробити в строк не пізніше 3 днів з моменту аварії. Винятком є ситуації, коли потерпілий не може це зробити через знаходження в лікарні. В такому разі йому після виписки потрібно надати відповідне підтвердження.
Страховка автоцивілка – це необхідність та вимога закону, її повинні дотримуватись всі учасники дорожнього руху.
Від чого залежить ціна полісу ОСЦПВ
В першу чергу мінімальні тарифи на неї встановлюються на законодавчому рівні та час від часу переглядаються. Крім того, на тариф впливають такі фактори:
- тип транспортного засобу (мотоцикл, легковий чи вантажний автомобіль). Власне, від цього параметру залежатиме й об’єм двигуна;
- призначення ТЗ. Для комерційних авто ціна страховки вища, адже їх використовують на регулярній основі та дуже інтенсивно, тому ризики виникнення аварій все ж вищі. На транспорт для особистих потреб буде дешевше придбати страховку;
- місце реєстрації власника згідно з техпаспортом. Чим більше місто, тим вище шанси потрапити в ДТП, оскільки й транспорту, наприклад, в Києві більше, ніж в містечку Чернігівської області. Саме цей фактор один з визначальних;
- безаварійний стаж водіння. За логікою СК, чим триваліший він, тим менший ризик, що водій потрапить в аварію.
Власне, оформлення полісу доступне як безпосередньо в офісі страхової компанії, так і онлайн. Другий варіант отримав доволі широке розповсюдження, адже гарантує можливість купити автоцивілку в зручний для вас час. Головне пам’ятати, що в дію поліс вступає лише на наступний день після його купівлі. Тому або потрібно собі поставити нагадування в телефоні, або ж обирати таку СК, яка сама вам про це нагадає.
Чи потрібно мати додаткову страховку, якщо вже є ОСЦПВ
Звісно, ті автомобілісти, як прагнуть не лише дотримуватися закону про обов’язкове страхування, але й убезпечити себе, можуть придбати КАСКО. Це додатковий захист авто, який допомагає уникнути значних витрат зі свого боку. Тобто в разі аварії ви також матимете компенсацію. Існує часткове КАСКО та повне, а також поліси, які покривають воєнні ризики. Це дуже вигідна пропозиція, яка дасть змогу почуватися на дорозі впевненіше.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
Читайте нас у тг