Кухарі, швачки, оператори дронів, електромонтери, слюсарі, водії автотранспортних засобів – це далеко не весь перелік професій, на які є попит та одночасно і серйозний дефіцит на ринку праці. Рівненський центр профтехосвіти ДСЗ пропонує рішення.
У Рівному, 30 жовтня відбувся регіональний форум “Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу” за участі представників Міністерства економіки, обласної влади та бізнесу.
Під час заходу представники бізнесу ознайомились з матеріально-технічною базою Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ та побачили можливості, якими можна скористатися вже сьогодні. Саме цей центр профтехосвіти є одним із найбільших в Україні, тут представлені 58 професії, на які можна навчатися.
«В першу чергу, ми провели екскурсію по навчальному закладу для представників бізнесу. Підприємці побачили наявне технічне обладнання, надали свої пропозиції щодо дооблаштування Центру. Ми побачили зацікавленість у співпраці у сфері дуальної освіти, коли освітній процес та робота поєднані. Ми уже маємо такий досвід співпраці, готові покращувати та реформувати роботу Центру профтехосвіти для потреб бізнесу. Велику надію у цьому питанні покладаємо на Наглядову раду, до якої увійдуть топроботодавці Рівненщини», – сказала директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
За її словами, у Рівненському ЦПТО навчають за дуже різними напрямами спеціальностей, тож усі присутні роботодавці зможуть знайти, навчити, перенавчити чи підняти кваліфікацію своїм працівникам на потрібні їм професії.
Директорка Рівненського центру профтехосвіти Наталія Гура озвучила, що з початку року у центрі уже пройшли навчання більше п’яти тисяч людей. Максимально тут можуть навчатися 13 тисяч студентів. Також у ЦПТО діють більше 140 освітніх програм.
«На базі нашого навчального центру є 58 ліцензовані професії. Це різні напрямки в деревообробній, металопереробній, автомобільній, швейній галузі, у сфері обслуговування тощо. Основна концепція роботи нашого ЦПТО – це злагоджена співпраця з бізнесом. Ми акцентуємо свою роботу на запиті від роботодавців», – відзначила Наталія Гура.
Як виявилося, немало підприємців уже працюють з ЦПТО, ще більше – планує започаткувати цю співпрацю. Олександр Левчук – підприємець з Луцька. Його компанія надає послуги агродронами для фермерів. За словами чоловіка, вони розпочинають співпрацю з Рівненським ЦПТО у плані навчання ветеранів.
«Ми літаємо на агродронах та навчаємо це робити інших, зокрема ветеранів. Цей захід та співпраця з ЦПТО цікава тим, що можна обмінятися цінними та потрібними знаннями. Сподіваюся, що співпраця з Рівненським центром у нас буде дуже продуктивна та важлива, у першу чергу для наших ветеранів», – каже підприємець.
На допомозі у працевлаштуванні ветеранів звернув увагу також заступник голови Рівненської ОВА Олександр Кохан.
«Ми маємо розвернути наш погляд на ветеранів. Це надзвичайно важливо у час війни. Зараз варто спрямовувати свої зусилля на те, щоб покращувати роботу саме у напрямку підтримки людей з інвалідністю. Інші питання, попри різні проблеми, ми закриваємо. Ми, як обласна влада, перебуваємо як обласна влада у тісному діалозі, як з бізнесом, так і ЦПТО», – сказав він.
Власник агропідприємства з Рівненщини Олег Левінський зауважує, що у нього є потреба у професійній підготовці тих кадрів, які підприємство бере на роботу.
«Ми вже раніше мали досвід співпраці з центром профтехосвіти. Цей навчальний заклад цікавий тоді, коли працівник хоче перевчитися й здобути іншу професію. Я вважаю, що якщо немає співпраці з виробництвом, то людина сидячи за партою не навчиться, потрібна практика. На мою думку, якщо ми, як країна хочемо сьогодні вижити, то у освіту маємо інвестувати стільки, скільки інвестуємо в армію», – наголосив пан Левінський.
На форумі зокрема обговорили ситуацію на ринку праці Рівненщини.
«Зважаючи на дисбаланси на ринку праці, коли, з одного боку, бізнес відчуває брак кадрів, а з іншого – багато українців не можуть знайти роботу через невідповідність своїх професійних навичок запитам роботодавців, наше завдання – допомогти людям пройти навчання та здобути затребувану сьогодні професію. Саме тому ми активізуємо роботу центрів профтехосвіти та посилюємо їх співпрацю з роботодавцями через залучення їх до наглядових рад центрів. Це дозволить бізнесу безпосередньо впливати на підготовку потрібних фахівців та підвищити спроможність навчальних центрів. Цього року понад 30 тисяч українців опанували нову професію або підвищили кваліфікацію в ЦПТО, проте ми прагнемо збільшити кількість підготовлених центрами фахівців в 5-10 разів», — наголосила заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна.
«Це четвертий регіональний форум, який проходить в рамках нашого проєкту під час якого потенційні роботодавці, представники бізнесу Рівненщини мали можливість на панельній дискусії поділилися своїми враженнями та очікуваннями від співпраці з місцевим ЦПТО. Важливо, щоб співпраця між ними була в синергії», – зазначила керівниця проєкту Леся Круп’як.
Роботодавців регіону також запросили долучитися до складу Наглядової ради, яка буде створена на базі Рівненського ЦПТО та безпосередньо впливати на роботу навчального центру.
«В Рівненському ЦПТО я бачу неабияку перспективу, адже в них є чудова матеріально-технічна база, чудові фахівці. Є запит бізнесу, є потреба – відповідно, служба ретрансформується і надає ту послугу, яка потрібна», – підсумував голова Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Нагадаємо, що форум відбувся у рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”.
Мета проєкту – розширити співпрацю підприємців з центрами профтехосвіти ДСЗ та створити передумови для відновлення ринку праці.
Подібні заходи вже провели у Одесі, Дніпрі та Полтаві.
Читайте також:
- Працівники для бізнесу: у Дніпрі відбувся регіональний форум
- Брак кадрів для бізнесу: чи можливо вирішити проблему, якщо надворі війна?