Івано-Франківськ

Суспільство зараз вимагає ефективного правосуддя: у Франківську відбувся юридичний форум (ФОТО)

Основна тема заходу - «Правові реформи: виклики та очікування».

DSC 0355

У Франківську, восьмого листопада відбувся ІІІ Прикарпатський юридичний форум, який організував Університет Короля Данила. У форумі взяли участь представники судової гілки влади, прокуратури, адвокатури, нотаріату та інших органів державної влади, які зацікавлені у розвитку ефективного правозастосування в Україні, пише ПІК.

Окрім того, до заходу долучилися судді Верховного суду, члени вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя, більше 20 суддів Івано-Франківського міського, апеляційного, господарського та адміністративного суду, а також студенти із семи університетів України.

DSC 0338

“Сьогодні ми живемо у такий час, що у нас є суди , які не функціонують, бо там немає жодного судді. Зрозуміло, що це проблема доступу до правосуддя. Також ми стикаємося з тим, що під час війни суспільні відносини розвиваються надзвичайно швидко й динамічно. Й не завжди законодавство встигає за розвитком суспільних відносин”, – зазначила Ірина Припхан, кандидатка юридичних наук, професорка кафедри «Права та публічного управління» УКД.

В Університеті Короля Данила цьогоріч такий форум проводять уже втретє. Він складався з кількох платформ:

  • практична дискусія «Судова реформа та доступ до правосуддя»
  •  дискурс «Правозастосування в умовах воєнного стану»
  •  наукові дебати: «Проєкт Кримінального кодексу України: фінал чи початок?»
  • Дискурс «Жінки в правничій професії».

“Ще в рамках форуму провели провели правничий хакатон серед студентів. Вони отримали спеціальне завдання яке повинні були вирішити в правовому руслі. Тема завдання «Співпраця місто –університет –бізнес». Зокрема, потрібно було розробити правовий договір, який буде регулювати ці відносити між цими сторонами контракту. Найкращі команди нагородили призами”, – додала Ірина Припхан.

DSC 0304

Членкиня Вищої ради правосуддя, науковиця Оксана Кваша під час заходу акцентувала свою увагу на професійній етиці суддів, зокрема доброчесності.

“Завдання, яке зараз стоїть перед членами Вищої ради правосуддя – це формування показників доброчесності професійного корпусу суддів. Це для того, щоб чітко встановити, чи цей кандидат на посаду судді, або цей суддя  відповідає критеріям доброчесності чи навпаки не відповідає. Суспільство зараз вимагає ефективного правосуддя та справедливого покарання для усіх винних, і саме наука має бути основою ефективного правосуддя в Україні”, – зауважила науковиця.

За її словами, в Україні створили базу інтерактивних судових рішень про воєнні злочини. Вона зараз вміщує близько 146 кримінальних проваджень. З огляду на це, виникає необхідність у спеціалізації судів, свого роду воєнні суди, які існували в Україні до 2010 року.

DSC 0318

“Вищі навчальні заклади завжди відігравали важливу роль у формування правової системи, в тому числі шляхом виховання і навчання кваліфікованих юристів та науковців. Дякую УКД за організацію такого прекрасного форуму. Це чудова можливість представникам юридичних практик обмінятися своїм досвідом, підняти проблемні питання, а також знайти як теоретичні, так і практичні шляхи їх вирішення”, – сказав під час форуму в.о. головного прокурора Івано-Франківської області Андрій Байдак.

Також в межах ІІІ Прикарпатського юридичного форуму презентували практичний посібник щодо відшкодування шкоди людям, які зазнали її внаслідок військової агресії рф. Це практичний посібник французького адвоката, який зараз працює в Україні. Він разом з Офісом Уповноваженого з прав людини допомагає потерпілим оформити їхні скарги та звернутися за відшкодуванням.

Читайте також у ПІК:

 

 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено