Стару бюрократичну систему МСЕК ліквідують. Її замінить новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби.
Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, перший крок уже зроблено. Уряд спрямував до Верховної Ради проєкт закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини.
“Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи. Два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати. Виплати будуть залежати від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте. А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу“, – зазначив Шмигаль.
Він також повідомив, що запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з чотирьох місяців до 1,5 року.
“І захищають людину від звільнення на весь період лікування. Таким чином система стане більш справедливою”, – додав Шмигаль.
Читайте також:
- “Жодних обмежень на заготівлю дров не буде”, – Шмигаль
- Повістки розсилають тим, хто не працює та не платить податки – Шмигаль
- Прем’єр Шмигаль озвучив, що Україна очікує від Трампа