Алергія на пил широко поширена та є однією з основних причин цілорічного алергічного риніту та атопічної бронхіальної астми. Її симптоми найбільш виражені восени та взимку. Людям, які мають таку проблему, можуть допомогти таблетки або сироп Еріус® , що ефективно борються із симптомами алергії.
Що таке алергія на пил?
Термін «алергія» можна охарактеризувати як специфічну імунологічну гіперчутливість, викликану контактом з певним алергеном. Це призводить до реакції у вигляді надмірного вироблення певних компонентів імунної системи, тобто антитіл або лімфоцитів. Найчастіше така відповідь пов’язана з виробленням антитіл класу IgE. Такі реагіни (алергічні антитіла) виявляються в надлишку в результаті реакції на алергени, що потрапляють в організм харчовим, інгаляційним чи інтраназальним шляхами.
Саме реагіни беруть значну участь в алергічних реакціях I типу (так званих атопічних реакціях), пов’язаних з добре відомими алергічними скаргами, такими як бронхіальна астма, сінна лихоманка, кашель, кропив’янка тощо. Тригерами надмірної чутливості дуже часто є інгаляційні алергени, тобто ті, що потрапляють в організм через дихальну систему. Одним з найвідоміших сенсибілізаторів є домашній пил, що належить до групи так званих цілорічних інгаляційних алергенів.
Симптоми алергії на пил
Алергія на пил — це термін, що використовується в повсякденній мові та стосується людей, які виявляють підвищену чутливість до будь-якого з його компонентів. Це пов’язано з тим, що саме окремі компоненти при контакті з тілом викликають специфічні захисні реакції в організмі. Залежно від того, на який алерген у людини алергія, вона може проявляти різні симптоми. Однак аналізи та численні дослідження показують, що найпоширенішими симптомами алергії на пил є:
- риніт — хронічний нежить, чхання, закладеність носа;
- кашель — зазвичай сухий і нападоподібний;
- задишка;
- хрипи;
- стиснення у грудях;
- ураження шкіри та свербіж;
- кон’юнктивіт — сльозотеча, набряк очей, закладеність;
- головний біль та біль у носових пазухах.
Алергіки також можуть відчувати втому, зниження апетиту та загальне нездужання. Через закладеність носа може погіршитися нюх та сприйняття смаку.
Способи боротьби з пилом у побуті
Існує низка заходів, які ви можете вжити, щоб зменшити кількість пилу у вашому оточенні. До них відносяться регулярне провітрювання приміщення, обмеження кількості прикрас і декорацій, періодична перевірка ефективності вентиляції, а також професійна чистка килимів і килимових покриттів. До цього слід додати регулярне прання та чищення диванів, крісел і матраців, а також послідовну заміну фільтрів у побутових приладах (витяжка, пилосос тощо). Власникам домашніх тварин (переважно собак і котів) рекомендується регулярно вичісувати їхню шерсть.
Алергенний пил також любить збиратися в місцях, про які ми часто забуваємо. Тому під час прибирання варто звернути увагу на плінтуси, верхню частину шаф і радіатори (особливо ребристі, що збирають величезну кількість пилу в заглибленнях).
Литература
1. Development of an Animal Model to Evaluate the Allergenicity of Food Allergens; Int Arch Allergy Immunol. 2014;164(2):89-96.
2. Development and Characterization of an Effective Food Allergy Model in Brown Norway Rats [Rozwój i charakterystyka skutecznego modelu alergii pokarmowej u szczurów rasy Brown Norway]; PLoS One. 2015 Apr 29;10(4): e0125314. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25923134
3. Ando T, Matsumoto K, Namiranian S, Yamashita H, Glatthorn H, Kimura M, et al. Mast cells are required for full expression of allergen/SEB-induced skin inflammation. J Invest Dermatol 2013; 133:2695–2705. 10.1038/jid.2013.250 -DOI-PMC-PubMed.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
Читайте нас у тг