Як зазначили в НБУ, міграційний відтік у середині року був навіть більшим, ніж вони очікували. Загалом за рік, за прогнозом Національного банку, країну можуть залишити близько півмільйона людей.
«Слово і діло» проаналізувало, скільки українців в’їжджали та виїжджали із країни під час повномасштабної війни.
На початку 2022 року з України виїхало 1,4 млн людей, а в’їхало – 1,1 млн людей. У лютому, коли почала повномасштабна війна, країну залишили 1,3 млн громадян, а повернулися 0,8 млн.
Пік міграційного відтоку припав на березень 2022 року: тоді з України виїхали 2,1 млн осіб, в’їхали лише 0,5 млн.
У середині осені 2022-го російські війська розпочали кампанію ракетних ударів по українській енергосистемі. У жовтні таких ударів були три, того місяця виїхали 1,2 млн громадян, в’їхали стільки ж.
У листопаді було дві масовані атаки. Країну залишили 1,1 млн людей, стільки ж в’їхали. У грудні було чотири удари по енергетиці, виїхали 1,2 млн і стільки ж повернулися.
У січні та лютому 2023 року з України виїхали 1,2 млн та 1 млн людей відповідно, в’їхали – 1,1 млн та 0,9 млн.
До літа минулого року кількість українців, які як в’їжджали, так і виїжджали з країни, збільшилася. У червні виїхали 1,5 млн (повернулися 1,3 млн), у липні виїхали 1,7 млн (в’їхали 1,8 млн), у серпні виїхали 1,6 млн (повернулися 1,8 млн).
У січні 2024 року Україну залишило 1,1 млн осіб, повернулися 1 млн. У лютому за кордон виїхало рекордно мало українців – 0,8 млн, повернулися – 0,7 млн.
У березні російські війська почали завдавати масованих ударів по об’єктах енергетики, внаслідок чого повернулися тривалі відключення світла.
У березні та квітні виїжджали по 1,1 млн українців, у травні – 1,3 млн, у червні – 1,5 млн, у липні та серпні – по 1,7 млн.
Читайте також:
- У Тисі на кордоні з Румунією виявили тіло чоловіка (ФОТО)
- На румунському кордоні частково призупинять пропуск транспорту на виїзд з України