Івано-Франківськ

Як побороти страх водіння: ефективні методи та поради

Більшість страхів водіїв-початківців легко подолати. В основному проблеми пов’язані з браком досвіду.

111 4

Головною проблемою водіїв-початківців є страх водіння. І якщо, наприклад, орендувать вантажний автомобіль можна з водієм, то легковим авто комфортніше керувати самостійно, незалежно від того, власна це машина чи взята напрокат. В цій статті розповімо як побороти страх водіння та якими є найбільш поширені причини такого страху.

Найбільш поширені страхи водіїв

Найбільш поширеними страхами водіїв-початківців є:

  • Боязнь зустрічного транспорту та страх зіткнення на жвавих ділянках дороги;
  • Невпевненість у власних навичках;
  • Боязнь маневрів;
  • Страх, спричинений тим, що водій став свідком серйозної ДТП;
  • Боязнь несправностей авто.

Ставши свідком ДТП, деякі водії бояться заподіяти шкоду пасажирам, іншим учасникам дорожнього руху чи пішоходам. А недосвідчених автомобілістів найчастіше лякають жваві ділянки доріг, де потрібно швидше реагувати та приймати рішення. Такий страх також пов’язаний з тим, що водій боїться через свої якісь неправильні дії, в тому числі маневри (повороти, обгони, перестроювання в інший ряд), спричинити ДТП.

Боязнь несправностей також має місце серед водіїв-початківців і не тільки. В деяких випадках це спричинено власним досвідом. Але частіше водії самі себе накручують через чутки та розповіді.

Як водіям подолати найбільш поширені страхи

Єдиного рецепту, як побороти страх водіння немає. Для початку потрібно встановити причину та боротись окремо з кожною проблемою. В деяких випадках достатньо просто набратись більше досвіду. В інших ситуаціях проблема може мати більш психологічний характер та потребуватиме допомоги від спеціалістів. Розглянемо способи вирішення найбільших страхів водіїв-початківців.

Практикуйтесь та набирайтесь досвіду

Більшість страхів водіїв пов’язані саме з відсутністю досвіду. Тому старайтесь практикуватися щодня. Почніть з не дуже жвавих доріг. А, наприклад, в місто рекомендується виїжджати в нічний час, коли немає великого трафіку. Це привчить до їзди в міському режимі.

Постійна практика дозволить побороти страх перед жвавими дорогами. Проїхавши кілька разів та вивчивши маршрут, в наступні рази їхати по тій же дорозі стане набагато легше. Попрактикувавшись, водій і не помітить, як вже спокійно зможе їздити навіть тоді, коли на вже звичній ділянці маршруту буде підвищений трафік.

Запамятовуйте маршрут

Постійна практика дозволяє запам’ятати маршрут. Водій вже напам’ять буде знати, де який знак встановлено, де потрібно перестроїтись в інший ряд чи виконати інший маневр. Це надасть впевненості. Через деякий час все буде відточено до автоматизму та їзда стане звичайною буденною справою, яка взагалі не викликає тривоги. Додатково рекомендуємо вивчати правила паркування по вашому маршруту, що може знадобитись в окремих ситуаціях.

Зверніться за допомогою до психологів

Якщо ж проблеми водія пов’язані з тривогою та страхом, наприклад, потрапити в ДТП, можливо, є сенс звернутись за допомогою до психолога. В цьому немає нічого незвичайного. Іноді власні страхи є безпідставними, а справитись з ними самостійно неможливо.

Пройдіть курси контраварійного керування

Зараз є багато компаній, які надають курси з контраварійного керування. Тут можна здобути нові навички водіння, навчитись діяти в складних ситуаціях та знизити ризик потрапляння в ДТП. Такі курси нададуть водієві впевненості. Тут можна повторити базові речі, які вчать в автошколі. Але також на подібних курсах навчають багато нового та показують як це працює на практиці.

Їзда з досвідченим пасажиром

Якщо ви почуваєтесь не дуже впевнено за кермом, рекомендуємо їздити з досвідченим водієм в якості пасажира. Це надасть впевненості, адже така людина може підказати в потрібний момент як діяти. Особливо це важливо при їзді по місту, де потрібно орієнтуватись в трафіку та швидко приймати рішення. Згодом водій почуватиметься впевненіше.

Висновки

Більшість страхів водіїв-початківців легко подолати. В основному проблеми пов’язані з браком досвіду. Тому потрібно постійно практикуватись і згодом їзда стане буденною справою.

Спочатку визначте проблему, щоб мати можливість знайти правильне рішення її подолання. Якщо страх є психологічним фактором, краще звернутись до відповідного спеціаліста. У всіх інших випадках допоможе регулярна практика. Тому намагайтесь їздити щодня, поступово збільшуючи складність маршруту.

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено