Міль — обожнює темні місця, наприклад шафи, підвали чи горища. Хоча вона безпечна для людини, але може “їсти” будь-які речі, але найбільше любить вовну, кашемір чи шовк. Видання realsimple розповіло, як позбутися молі і уникнути її появи у майбутньому.
Самі метелики молі не їдять одяг. Самки відкладають яйця, з яких вилуплюються гусениці. А вже вони гризуть ваші речі.
Як уникнути молі
- Час від часу очищайте одяг за допомогою щітки. Так ви зможете видалити яйця та личинки молі. Також, при нагоді виставляйте речі на сонце. Світло проганятиме личинки і вони випадатимуть з одягу.
- Періть одяг перед тим, як надовго залишати його у шафі. Так видаляться часточки бруду, поту, які можуть приваблювати міль.
- Зберігайте речі у герметичних коробках. Так комахи не зможуть туди потрапити.
Якщо міль уже з’явилася
- Використовуйте пилотяг, що видалити личинки молі. Особливу увагу приділяйте плінтусам, куточкам килимів і всім темним ділянкам. Після прибирання негайно викидайте вміст мішка пилососа. Також проведіть вологе прибирання у шафах.
- Не використовуйте нафталін. Хімічні випари можуть бути небезпечними для вашого здоров’я, а його ефективність не гарантована.
- Міль не переносить запахів кедрової олії, лаванди, розмарину, чебрецю чи гвоздики. Розпиліть ефірні олії цих рослин у шафі чи розкладіть у сітчастих мішечках.
- Зрештою, якщо молі вже дуже багато — зверніться до фахівців. Вони зможуть продезінфікувати приміщення без шкоди для ваших речей.
Читайте також:
- Як зберегти буряк до весни свіжим та соковитим: корисні поради
- Розслабляє м’язи, але погіршує стан шкіри: що варто знати про гарячий душ
- Яких порад прикарпатцям варто дотримуватися під час “Чорної п’ятниці”
- Як краще утеплити курник на зиму: корисні поради