Замислились про встановлення зубних імплантів, але не наважуєтеся зробити перший крок? Спеціально для вас стоматологи клініки Осадчого підготували інформацію про те, що собою являє дентальна імплантація, і як все відбувається.
Дентальну імплантацію обирають люди, які хочуть відновити втрачені зуби за рахунок встановлення спеціальних конструкцій, що максимально подібні до природних зубів. Імплантація – це найбільш надійний і довговічний спосіб замінити відсутні зуби, який щорічно обирають мільйони пацієнтів по всьому світу.
Що таке зубні імпланти?
Імплантація зуба полягає у встановленні імплантату – конусоподібного стрижня з титану, що виконує роль зубного кореня. Разом з коронкою конструкція повністю відтворює зуб, як естетично, так і функціонально. Завдяки відмінностям у формі та конструкції дентальні імпланти є універсальними – можуть замінити будь-який з 32-х зубів людини.
Показання до дентальної імплантації
Адентія (відсутність зубів) – головне показання до імплантації. Зуб втрачений давно чи він ще є, але показане видалення, – ця процедура допоможе відновити цілісність зубного ряду. Імплантація зубів – для тих, хто хоче забути про адентію на десятки років за допомогою штучних зубів, що нічим не відрізняються від власних.
Однак встановлення імплантів можливе лише за відсутності протипоказань. Головним обмеженням до імплантації є дефіцит об’єму кістки щелепи, через що неможливо забезпечити надійність фіксації імпланта. Атрофія кісткової тканини діагностується в 50% людей, що збираються ставити імпланти. В такому разі пацієнту рекомендується остеопластика – нарощування об’єму кістки, або протезування зубів іншими способами.
Як відбувається імплантація за класичним протоколом
Перш, ніж встановлювати імпланти, стоматолог має переконатися, що цей вид відновлення зубного ряду можливий. Для цього проводиться ретельна діагностика стану щелепно-зубної системи і організму в цілому. Висновки лікар робить за результатами огляду ротової порожнини, КТ пацієнта, аналізів.
Якщо відсутні протипоказання, то проводиться санація порожнини рота, гігієнічне чищення зубів. Безпосередньо перед імплантацією, за 2 години не рекомендується пити чи вживати їжу, оптимально – легкий перекус. За день до операції утриматися від вживання алкоголю. Перед процедурою треба ретельно вичистити зуби.
Зубні імпланти встановлюють під місцевою анестезією, операція проходить, як звичайне лікування – безболісно для пацієнта. Стоматолог-хірург робить надріз ясен і просвердлює невеличкий отвір у щелепний кісці, в який інсталює імплант. Зверху на стрижень надягає заглушку і накладає шви на слизову. Через тиждень знімають шви. Перший і основний етап імплантації на цьому завершено.
Через 4-6 місяців пацієнт знову приходить до стоматолога, щоб встановити формувач ясен, а потім абатмент. Після цього робиться зліпок щелепи і в зуботехнічній лабораторії виготовляється протез. Останній крок – встановлення зубної коронки. Таким чином відбувається двоетапна імплантація – найбільш надійний метод, за яким імпланти зубів приживлюються в 99% випадків.
Реабілітація після встановлення імплантів
Щоб рана загоювалася якнайшвидше, а остеоінтеграція імпланта відбувалася за планом, без ускладнень, після імплантації пацієнт має дотримуватися наступних рекомендацій:
- не їсти перші 3-4 години після операції;
- в перший день бажано вживати теплу, м’яку їжу (не гарячу, не дуже холодну);
- за кілька годин після імплантації до щоки можна прикласти холод, щоб зменшити набряк;
- 1-2 дні не давати жувального навантаження на прооперований бік щелепи;
- перші 3 дні не полоскати рота, тільки набирати воду і випльовувати;
- через 3 дні можна починати обережно чистити зуби м’якою щіткою;
- впродовж післяопераційного періоду слід відмовитися від паління, адже нікотин погіршує кровообіг і уповільнює загоєння тканин;
- тиждень після операції небажані подорожі літаком;
- за призначенням стоматолога приймати антибіотики чи знеболювальні препарати.
Якщо біль чи набряк не минають протягом 4-5 днів чи навіть посилюються, ясна кровоточать, на 3-4-й день підвищилася температура тіла, слід негайно звернутися до стоматолога і прийти на огляд.
Вартість встановлення імпланту зуба
Основна складова вартості імплантації – ціна імпланта. Різні виробники пропонують різні за конструкцією та матеріалом зарубіжні імпланти, тому розбіжності в ціні значні. Наприклад, в клініці Осадчого можна встановити сертифіковані імпланти вартістю від 20 до 34 тис за один зуб. Слід враховувати, що вартість обстежень, протезування, остеопластики тощо рахується окремо.
Імплантація зубів в спеціалізованій стоматології – це надійний та ефективний спосіб назавжди (як мінімум на десятки років) вирішити проблему адентії.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
Читайте нас у тг