Десь внутрішньо відчуваєте себе іншим? Тобто навіть подумки називаєте себе не згідно із паспортними даними та навіть представляєте себе так при знайомстві? Тоді маєте час для дій.
13 лютого відзначають День зміни імені — шанс для тих, хто не відчуває себе в унісон із отриманим при народженні.
Право на вибір
“Загалом за минулий рік маємо 156 актових записів щодо зміни імені та прізвища, — розповіла Леся Семченко, очільниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Івано-Франківську Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. — Однак зміна прізвища після одруження до цієї статистики не входить”.
Отож за цей період франківчани здебільшого змінювали прізвище, а не ім’я. Наприклад, якщо при народженні батьки присвоїли дитині подвійне ім’я, а в користуванні то не дуже зручно. Або ж змінюють одну букву в імені: Зіновія на Зеновія, з Ірини на Рену. Приклад кардинальних змін: з Олесі на Камілу, з Оксани на Ксенію-Меланію.
“Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи при досягненні нею 16 років передбачено ст. 295 Цивільного кодексу, — інформують на сайті Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. — Із 14 років дитина має таке право за згодою батьків. Відповідні заяви від громадян України приймають відділи ДРАЦСів за місцем проживання. Однак на час дії воєнного стану можна звертатися подавати заяви до будь-якого відділу ДРАЦСу”.
За кордоном треба звертатися до дипломатичного представництва або консульської установи України. До заяви потрібно додати певний перелік документів. Висновок про зміну прізвища, власного імені, по батькові надає територіальний орган Національної поліції. Або ж через МЗС.
Нумерологія схожа на гру
Буває ж так, що у свідоцтві про народження вказане одне ім’я, а людину знають за іншим. Скажімо, дитина на вулиці представила себе як Яніна, бо так удома до неї зверталася бабця-переселенка з Польщі. Й так прижилося ім’я Ніна аж до її зрілого віку. Зараз дорослу вже жінку всі знають як Іванну, бо саме так і записано в документах.
Або ж удома дівчинку кликали Люся. Уже школяркою, в іншій школі, вона представилася як Людмила. Батьки спочатку противилися, бо ім’я Люда їм здавалося якимось холодним, на відміну від Люсуні.
А дівчинку, записану у свідоцтві про народження як Ольга, вдома звали Олюся. Згодом ім’я трансформувалося в Леся. Тож дорослу вже жінку більшість із її оточення знає саме як Лесю, а не Ольгу.
Буває, що батьки дають ім’я дитині як данину моді, за якимись особистими пристрастями та уподобаннями. А з часом виявляється, що воно не пасує з тим, як дорослу людину кличуть по-батькові. Вимовити сукупно, приміром, Ростислав Мстиславович, чи Філіппіна Атагангелівна, доволі важко. Чи поєднання модних закордонних імен із простими українськими не в’яжеться. Як-от Шарлотта Іванівна або Тіффані Петрівна.
Часто з іменем людини пов’язують її характер, як і з датою народження. Хтось вірить, що така нумерологія носить доленосний характер, оскільки числові та звукові вібрації визначають можливості і призначення людини. Тож трансформації зі зміною імені стаються якось закономірно. Головне, щоб не були вони на шкоду самим особам.
Як змінити інформацію в обліковому записі
Живемо в час цифрових технологій. Де віртуальний простір так само важливий, як і реальний. В облікових записах соціальних мереж можна вибрати собі будь-яке ім’я та прізвище, й навіть не із класичного переліку, а наче назву предмета. Якщо це, приміром Україночка, то ще півбіди. А бувають Квіточки, Сонечка й таке інше.
Трапляється, що серед друзів у соціальній мережі трапляються облікові записи з російською транскрипцією. І такі Маші, Катюші, Ивани, Александри, Татьяни не знають, як це змінити. Тим часом зробити все просто. Для цього є покрокова інструкція.
“Користувачі Google можуть бачити ваші ім’я, зображення профілю, а також іншу основну інформацію. Можна вибрати, яка саме інформація про вас відображатиметься їм у сервісах Google, Якщо ви ще не додали зображення профілю, замість нього відображатимуться ваші ініціали. Якщо ви зміните своє ім’я чи зображення профілю Google, це не вплине на ваші дані на YouTube”, — читаємо в пошуковику Google.
Для внесення змін треба відкрити додаток “Налаштування” на телефоні або планшеті Android. Натиснути Google і потім “Ваше ім’я”, далі “Керувати обліковим записом” та “Особиста інформація”. У розділі “Основна інформація” натиснути на “Фото”. Увійти за потреби в обліковий запис. Натиснути послідовно “Змінити” та “Зберегти”.
“Ви можете змінювати своє ім’я скільки завгодно разів, — читаємо далі. — Перейдіть на сторінку myaccount.google.com на телефоні або планшеті Android. Угорі натисніть “Особиста інформація”. У розділі “Основна інформація” натисніть “Ім’я”. Увійдіть в обліковий запис, якщо буде потрібно. Поруч зі своїм поточним іменем натисніть значок та оновіть ім’я. Далі натисніть “Зберегти”.
Людмила Стражник. Фото copilot.microsoft.com
Читайте нас у тг