Івано-Франківськ

На Богородчанщині втілюють проєкт Центру соціально-психологічної допомоги (ФОТО)

Мова йде про центр реабілітації навіть не рівня громади чи області, а України!

4 1

У Богородчанської громади активно працюють над створенням Центр соціально-психологічної допомоги.

Для цього селищна рада викупила у селі Старуня триповерхове приміщення, колишній адміністративний центр, площею 1600 кв. м, виділила там земельну ділянку та розробила проєктно-кошторисну документацію, розповідає ПІК.

«В нашому варіанті ми робимо центр соціально-психологічної реабілітації навіть не рівня громади чи області, а України. Розташований в унікальному місці в селі Старуня, де поєднуються природні та духовні можливості. Центр буде орієнтований приблизно на 70 людей», – розповів Ростислав Заремба, голова Богородчанської громади.

За його словами, на сьогодні приміщення готове на 93%, але потребує перепроєктування, а також добудови ще одного поверхах та встановлення ліфта.

Яким має бути центр у Старуні

У майбутньому закладі планують облаштувати спортивний зал, гідромасажну ванну, сауну, кухню, їдальню, кімнати для проживання та зал для засідань.

«Ми не говоримо про медичну реабілітацію, це зовсім інше. Нехай цим займаються фахівці. В нашому випадку мова йде про соціальну та психологічну реабілітацію для військових. Тобто, вони мають поступово повертатися до життя цивільному суспільстві. Там буде можливість розміщуватися їм як окремо, так й з сім’ями. Це може бути з проживанням, або ж для проведення тих чи інших заходів чи коворкінгів, тренінгів, семінарів», – наголосив очільник громади.

9

Підтримка депутатів

Власне, на нещодавній сесії селищної ради депутати погодили утворення комунальної установи «Центр соціально-психологічної допомоги», а також підтримали своїми голосами 10-відсоткове фінансування від повної вартості об’єкту, а це близько 8 мільйонів гривень.

«Це дуже коштовний та масштабний проєкт, але в ньому ми поставили найвищі стандарти. Попередньо ми мали розмови з народними депутатами з нашої області, а також керівництвом обласної військової адміністрації, а також із різними міжнародними проєктами про те, щоб ми отримали співфінансування», – каже Ростислав Заремба.

5

 «Зрозуміти чужий біль»

Окрім того, на сесії Богородчанської селищної ради представили керівника майбутнього закладу –  ветерана війни, бойового хірурга, мешканця села Старуня Віктора Павлучинського.

Він має особистий досвід повернення із фронту до цивільного життя. Адже через його руки на передовій проходили десятки, а то й сотні поранених солдатів. Відтак Віктор Павлучинський «розуміє чужий біль», а також складність переходу після бойових дій до цивільного життя.

«Я вважаю, що це надзвичайно важлива справа, Божа справа, тому що є багато людей, які повернулися з війни, є багато сімей учасників бойових дій, які потребують саме соціальної адаптації та психологічної реабілітації. І добре, що наша громада прийняла таке важливе рішення, тож це дуже важлива місія як Богородчанщини, так й моя особисто, як медика та військового хірурга», – наголосив у коментарі Віктор Павлучинський, бойовий хірург.

10

За його словами у майбутньому Центрі будуть створені усі умови для того, щоб прийняти, як учасників бойових дій, так й евакуйованих осіб, а також сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах на території громади, у тому числі, люди з інвалідністю.

Читайте також: 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено