Івано-Франківськ

Соціальне житло, проблеми ВПО та вибори: Шуляк провела діалог з регіональними ЗМІ (ФОТО)

В Україні планують збудувати перші 6 200 квартир в межах програми про доступне житло.

20 лютого голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк провела черговий діалог з представниками ЗМІ на тему «Три роки повномасштабної війни».

Участь в онлайн-заході взяли участь кілька десятків журналістів з різних регіонів України, розповідає ПІК.

Перші 6200 осель соціального житла у 10 областях

В Україні реалізовується пілотний проєкт з будівництва соціального житла, в межах якого будують чи планують збудувати 6200 тисяч квартир.

За словами Олени Шуляк, проєкт реалізує Міністерство розвитку громад та територій України через Агентство відновлення. У нього беруть участь близько 10 областей, де будуть реалізовані проєкти зведення соціально житла.

«Це такі перші кроки, вони не вирішують всю проблематику наших ВПО і тих, у кого пошкоджене чи зруйноване житло, але дуже добре, що ці кроки робляться», – резюмувала очільниця профільного комітету.

1111

Крім того, наразі парламенту необхідне ухвалити відповідне законодавство. Одним із таких документів, зокрема, має стати законопроєкт про основні засади житлової політики, який затвердили у профільному комітеті і мають розглянути у Раді.

Другий закон, над яким працює робоча група, стосується безпосереднього фонду соціального житла.

Водночас парламентарка констатувала, що наразі у місцевих громадах фонду соціального житла фактично не існує. Аби він запрацював, його потрібно створювати у кожній громаді.

«Фонд соціального житла громади повинні створювати: можна будувати нове, можна викуповувати старе, можна зробити таку інвентаризацію: знайти довгобуди, переробити їх, зробити капітальні ремонти за правильними стандартами, і це буде у власності громади. Громада буде цим оперувати, буде цим активно займатися», – підсумувала Олена Шуляк.

122

Інвентаризація житла для потреб переселенців

В Україні розпочали інвентаризацію житла для потреб переселенців – перші кілька десятків тисяч обʼєктів вже на стадії аудиту.

Для проведення всеукраїнської інвентаризації житла Фонд державного майна України (ФДМУ) вже передав близько 26 тисяч обʼєктів, які потенційно можуть бути використані для забезпечення житлових потреб українців, що потребують поліпшення житлових умов. Після їх аудиту встановлять, що потребіно зробити, щоб їх облаштувати у якості житла для проживання внутрішньо-переміщених осіб.

За її словами, в Україні вже фактично розпочалася всеукраїнська інвентаризація житла, мета якої – знайти обʼєкти, які можна буде використати для переобладнання у житловий фонд для переселенців, а у подальшому і для створення фонду соціального житла, яке можна буде брати у соціальну оренду.

«Ми зараз підійшли до практичної реалізації Закону 4080-IX, який підготувала Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України. Закон передбачає проведення всеукраїнської інвентаризації нерухомості, яку потенційно можна буде використовувати для житлових потреб громадян, які потребують поліпшення житлових умов», – зазначила Шуляк.

123

Зарано говорити про вибори

Усі питання, які стосуються виборів в Україні сьогодні дуже передчасні, заявила голова партії «Слуга народу».

«І я, і Давид Арахамія спростовували інформацію про проведення виборів 26 жовтня. На сьогодні єдиною метою, особливо в тих міжнародних умовах, яких ми знаходимо, є досягнення справедливого миру в Україні. Щоб доля українців не наважувалась без наших представників», — заявила Шуляк.

Вона нагадала, що під час діалогів Моне всі парламентські фракції погодилися з тим, що вибори в Україні можуть бути проведені через 6 місяців після скасування воєнного стану. Адже, як мінімум, виникнуть технічні перешкоди, щоб провести вибори швидко.

Серед перешкод для виборів під час війни — зруйнована інфраструктура у прифронтових областях України. Крім того, люди, які воюють, не можуть балотуватися. А це було б неповагою до них.

Шуляк зазначила, що російська пропаганда використовує тему виборів у своїх цілях, тому не можна давати їй привід для поширення дезінформації.

124

До теми

Голова Івано-Франківської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Олена Вінтоняк підкреслила важливість таких діалогів для акцентування уваги на проблемах, які потребують законодавчого врегулювання.

lIfUjsTg scaled 1

Читайте також: 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено