Івано-Франківськ

Соромно і страшно: уродженка Городенки відверто розповіла про життя в рф (ФОТО)

Погляд зблизька на мешканців країни-агресора.

foto2 2

Війна внесла свої корективи в суспільні відносини між сусідніми країнами. Пересварила сім’ї по два боки російсько-українського кордону. Особливо загострилася ситуація після повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Багато родинних зв’язків обірвані через нерозуміння істинної причини агресора з боку тих, хто поза “рєбріком”. Підтримка стосунків — радше виняток. 

Свідомі громадяни виїхали

По-перше, є складнощі технічного характеру: у нас дуже уповільнився інтернет, у Фейсбук та Інстаграм можна зайти тільки через VPN. Поки ото з вами листуюся, вже тричі перезавантажила комп’ютер. Спілкуюся регулярно зі своєю українською ріднею через Ватсап і Вайбер, — розповідає уродженка Городенки Інна (ім’я з етичних міркувань змінене — авт.). — Не тільки з рідною сестрою, але і з двоюрідними, які живуть у Полтаві, Кременчуці. Брат Віталій мешкає у Харкові, там бомбять щодня…”. 

Пані Інна живе неподалік російської столиці. Каже, що її місце сили — греко-католицька парафія в Москві. Намагається їздити на службу хоча б раз на місяць. Туди приїжджають українці з усіх околиць, хто з різних причин живе тут. А щоранку слухає о. Тараса Бовді із Закарпаття. 

Багато парафіян з початку війни виїхали з Росії, — зазначає пані Інна. — Точно знаю, що один загинув на фронті як Герой України. Інший зараз сидить під слідством: заклав вибухівку під машину офіцера Міністерства оборони РФ, встиг відлетіти до Туреччини, його там затримали і повернули назад”.

Хрещеник співрозмовниці працював IT-фахівцем у центральному офісі Ощадбанку: зараз у Дубаях. Колега її дочки працював начальником відділу у великій іноземній компанії в Росії, зараз у США водієм вантажівки.

Багато хто виїхав до Грузії, Казахстану, Киргизії, Таїланду. 

Що мене радує, то це скрізь розтяжки на вулицях і в громадських місцях: іде потужна ідеологічна боротьба влади та промивання мізків. У транспорті крутять ролики до 80-річчя Перемоги або запрошення служити за контрактом. Обіцяють великі гроші. І це дратує та обурює. Хоч багато маргіналів йдуть на вбивство за ці гроші”, — обурюється Інна.

06ed6a6e 77d5 4e63 a297 620c2dd3a5e911112

Війна наклала важкий відбиток на економіку

Пані Інна має маленьку як для Росії пенсію, 19 000 рублів (7,5 тисячі гривень), тому ще працює, зарплата трохи більша. Для порівняння: вартість буханця найдешевшого житнього хліба — 50 рублів, трохи кращого — 100 рублів.

Молочні продукти так само дорогі: літр молока — в середньому 100 рублів, кисломолочний сир — 300-500 рублів за кіло. Найдешевше м’ясо можна придбати по 500 рублів за кілограм, сало — від 700 грн за кіло.  

Ковбаси теж від 500 рублів і дорожчі. Яйця в середньому 100 рублів за десяток. Це ціни в найпростіших супермаркетах, трохи кращої якості продукти ще дорожчі. На ринку теж усе дорого. Видимість низьких цін у дрібних розфасовках. Наприклад, масло вершкове: за 180 г треба заплатити 320 рублів. Крупи, цукор розфасовані по 900 грам, у середньому коштують 100 рублів”, — акцентує пані Інна. 

Тобто війна наклала важкий відбиток на економіку. Прикро, що така потужна держава, замість вкладати кошти у своїх громадян, витрачає страшний ресурс на загарбництво чужих земель. 

Моє спілкування сильно скоротилося: здебільшого вітаюсь і далі запитання не ставлю, щоб не почути нічого страшного, — каже пані Інна. — Є ті, чиї діти на війні вбивають. Найвойовничіші — це бабки біля під’їздів. Бо живу на поверсі: чую такі розмови, що починаю інакше дивитися на людей…”. 

06ed6a6e 77d5 4e63 a297 620c2dd3a5e911

На продукти ціни постійно зростають, як і на послуги ЖКГ. Це те, про що говорить народ. А ще про погоду: знову сніг і холод.

Про війну ніхто не говорить. Мабуть, просто соромно за свою владу, і шкода загиблих. А ще повальний страх репресій, як то було за Союзу. Тож чекати особливого співчуття від росіян марно. Здебільшого вони займають позицію страуса: позапихали голови у свій “пісок” та вдають, що нічого не бачать і не знають”, — підсумовує пані Інна.

Хоча є різні люди. Співрозмовниця наводить приклад своєї знайомої Наталії Вішенкової. Рік тому її чоловіка Сашу вбили в СІЗО. Він жив у Білгородській області і допомагав біженцям з України. Тепер жінка взяла опіку над дівчинкою Надійкою.  

a34b8a48 80ab 4cc6 945c 999b99742eb9

У москві бабахає

Пані Інна нагадала, що три роки тому, 12 квітня 2022 року, активіст Антон Горбань, якого вона знає ще від 5-річного віку, провів незвичайну акцію: загорнувся у жовто-синій мішок та ліг у центрі Великого Новгорода.

Однак відкрити його можна лише зсередини, тож поліції довелося розрізати мішок. Під час затримання не заважав і не допомагав правоохоронцям: він “грав свою роль”. 

Більше про свою акцію Антом розповів особисто ресурсу “7х7 Горизонтальная Россия”. Під час розповіді видно реакцію як правоохоронців, так і випадкових перехожих.

Головним актором у цьому спектаклі буду не я, а правоохоронці. Коментувати нічого не буду. Зі мною документи — нехай забирають і встановлюють мою особу. Мені після подій у Бучі приснився страшний сон. І в цьому напівмаренні, а він приснився не мені одному, а тим багатьом, хто так само із зав’язаними мішками лежать на асфальті різними російськими містами… Нічого людського я від глядачів не очікував. Суть в іншому, а в подіях, які розгорталися навколо того мішка з тілом”, — прокоментував Антон. 

Як повідомили на телеканалі “Сейчас”, вранці 12 квітня підірвали автівку колаборанта Василя Прозорова. За інформацією російських медійників, він перебував у салоні. Закладена вибухівка спрацювала, коли той увімкнув запалення. 

Сам колаборант вижив, хоч автівку добряче прим’яло, — йдеться в інформації. — Відео з місця бабаху зняли очевидці. Прозорова з прикритим обличчям завантажили до реанімаційної машини. Вибухом йому пошкодило ноги і ліву руку. Полковник-колаборант працював у Службі безпеки України з 1999 до 2018 року, зокрема у штабі Антитерористичного центру. За його ж словами, з 2014-го співпрацював з росією, тобто був “кротом” ФСБ. Перебрався до росії. Серед ймовірних причин події — вибух саморобної бомби. Це вже не перший замах на цього персонажа”. 

У цій же інформації “Сейчас” повідомляє й про інші випадки ліквідації колаборантів на території росії. Отож спротив працює. Далі буде. 

Людмила Стражник. Знятки з відео телеканалів “Сейчас” та “7х7 Горизонтальная Россия”

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено