Івано-Франківськ

«Не хвали себе сам – нехай люди тебе похвалять» – підприємець та депутат Степан Руднянин (ФОТО)

"Мій недолік, що я погано висвітлюю свою діяльність", - каже Степан Руднянин. 

«Не хвали себе сам - нехай люди тебе похвалять» - підприємець та депутат Степан Руднянин (ФОТО)

Багато хто вважає Івано-Франківськ містом комфортним для життя, але є й ті, хто зауважує, що новобудови тут «виростають, як гриби після дощу» й така щільна забудова порушує автентику міста та забирає простір у місцевих жителів. То яким зараз має бути «правильне» будівництво та про політичну діяльність, ми розпитали у підприємця та депутата, а за сумісництвом також члена комісії з питань містобудування та земельних відносин, оренди та приватизації комунального майна Івано-Франківської міської ради Степана Руднянина.

Степане Михайловичу, ви за освітою інженер нафтогазопроводів, як так сталося, що пов’язали своє життя з будівництвом?

Це трапилося цілком випадково. Ще навчаючись в нашому університеті нафти і газу, я потрапив на практику в одну із будівельних фірм, так і залишився там працювати. І саме ця робота дала мені поштовх до розвитку власної підприємницької діяльності. І ось вже з 2008 року я є приватним підприємцем у сфері будівництва.

DSC 2114 scaled

Це чудово, що у вас такий широкий досвід, тож цікаво почути вашу думку, перш за все, як підприємця у галузі будівництва, чи не занадто щільно забудовують Івано-Франківськ?

У цьому питанні варто зауважити, що місто розвивається, «росте», і територіально, і за кількістю населення, зокрема, маємо розуміти три ключові речі, яких хоче людина – це безпека, впевненість у завтрашньому дні, тобто робота і зарплата, а також житло. Й дві з них може забезпечити саме будівництво.

Стосовно перенасиченості Франківська новими забудовами, то так, частково ця проблема існує, особливо для центральної частини міста. У нас є генеральний план міста і є план обмежень, так звані «блакитні лінії» по висотності. І центральна частина міста якраз має такі обмеження. Щоправда, цей план прийняли у 2019 році, тому якщо забудовник мав дозвіл на будівництво до цього часу, то він має право його використати. Ось до прикладу, у Трускавці щільність забудови центральної частини міста не менша ніж у Франківську, хоча наше місто й набагато більше.

Раніше діяв мораторій на забудову центру Франківська, то думаю варто було б його поновити. Від цього виграє не тільки місто, але й самі будівельники. Бо варто розуміти, що в якій частині міста ви б не будували, попит на нерухомість є завжди. Тому я вважаю, що будівництво – це добре, але воно має бути контрольованим й нова нерухомість має покращувати місто, а не навпаки.

А яким зараз має бути правильне ефективне будівництво, щоб містяни не нарікали?

Попит на нерухомість зараз є там, де є власна розвинена інфраструктура, тобто підземні паркінги, дитячі та спортивні майданчики, зелені зони тощо. Тому якщо ви просто набудуєте умовно «коробок», то у вас ніхто купувати не буде, треба враховувати ці вимоги часу. Ну і звичайно, потрібно дотримуватись всіх нормативів будівництва.

Окрім того, що ви підприємець, ви також депутат міської ради від партії «Європейська солідарність», тож очевидно, що до вас звертаються мешканці з різними питаннями. То чи не було, наприклад, скарги від когось з виборців, що біля його дому «виросла» новобудова, і тепер немає проходу…?

 Так, з 2015 року я є також депутатом Івано-Франківської міської ради та представляю виборчий округ №4 (вулиці Сахарова, Чорновола, Коновальця, Бандери, Опришівці, Березівка, Тисменичани тощо). Тобто, це вже моя друга каденція.

Кожного місяця я проводжу депутатський прийом. Це є мій обов’язок і зобов’язання перед виборцями. Найчастіше люди приходять з певними проблемами, бо якщо все добре, то і не приходять (ред. сміється). Але такої скарги я не пригадую…

Зокрема, мешканці звертаються з приводу матеріальної допомоги чи допомоги на оздоровлення, також проходять за порадою чи роз’ясненням, як взяти участь у тих чи інших міських програмах.  Окрім того, мій округ є у програмі переходу на індивідуальне опалення, з цього приводу також комунікуємо. Я підтримую зв’язок з багатьма жителями, головами ОСББ, активістами того чи іншого двору, тож стараємося спільно вирішити ту чи іншу проблему.

DSC 2129 scaled

DSC 2062 scaled

Степане Михайловичу, а чи вдається виконати усе про що люди просять?

Звичайно, ніхто неідеальний, і я у тому числі (ред. сміється). Все неможливо виконати. Якби я вам сказав, що усе виконав, то б сказав неправду. Часто також люди приходять з питаннями, які не є у компетенції депутата міської ради, я намагаюся їм це пояснити, зокрема, що є речі, які залежать виключно від вищих органів влади: уряду чи Верховної Ради.

482241987 1485686752881857 4507752823175860426 n

Степан Руднянин під час прийому громадян.

А чому прийняли свого часу рішення піти у політику? І чи не пошкодували про це?

 Знаєте, я вважаю, по-перше, якщо нічого не робити, то стає нецікаво жити і, по-друге, якщо не подобається влада, то йди та міняй її. Тому для мене політична діяльність – це перш за все саморозвиток, це те, що дає розуміння, як працює великий механізм під назвою територіальна громада. А ще коли вдається як депутату, виконати свої обіцянки, то це найкращий стимул рухатися далі.

Про те, що пішов у політику поки не шкодую (ред. сміється) й сподіваюся, що не пошкодую й у майбутньому.

DSC 2052 scaled

Чи вистачає вам коштів депутатського Фонду на потреби мешканців? І якою сумою оперуєте?

 У кожного депутата Івано-Франківської міської ради є Фонд на виконання депутатських повноважень. Його розмір на рік складає 300 тисяч гривень. Це ті кошти, які депутат має право виділити для потреб свого округу чи міста загалом.

Я більшу частину свого депутатського фонду спрямував на військові потреби. У міській раді створений департамент із взаємодії із ЗСУ, через нього можна спрямовувати бюджетні кошти на потреби військових. А решта коштів – це вже у кожного депутата по-різному. Хтось використовує для матеріальних допомог чи на допомогу дитячим садочкам, школам тощо.

Хочу наголосити, що робота депутата міської ради – це громадська робота, вона не оплачується. Зарплатню отримують тільки народні депутати. Тож бувають випадки, що доводиться брати із власної кишені, а оскільки я підприємець, то інколи чисто по-людськи собі можу це дозволити.

DSC 2147 scaled

Степане Михайловичу, на що ви робите основний акцент у своїй депутатській діяльності та чи не виникає розбіжностей з колегами від інших фракції щодо прийняття певних рішень?

Як і у бізнесі, так і у депутатській діяльності – на комунікації з людьми. Адже переконаний, що лише у процесі спілкування можуть народитися певні проєкти чи програми, які будуть корисні як для конкретних людей, так і для міста Івано-Франківська в цілому.

Наприклад, одна з моїх ініціатив, яка вже втілюється у життя – це побудова міні котельні на вулиці Гвардійська, 5. І саме ця ідея виникла у результаті комунікації з мешканцями.

Також з 2015 до 2020 року я був у складі комісії з житлово-комунального господарства, а вже з 2020 року – я працюю у комісії з питань містобудування та земельних відносин, оренди та приватизації комунального майна й відповідно ці напрямки й намагаюся розвивати, як депутат.

Щодо розбіжностей, то ми стараємося мінімально прив’язуватися до політичних сил, коли йде мова про розвиток міста. І це не залежить від того, чи ти у «Свободі» чи в «ЄС».

Я вам більше скажу, у нас 28 депутатів від партії  ВО «Свобода» у міській раді, а для прийняття рішення необхідна позитивна відповідь 22 депутатів, тому вони можуть нашу думку, депутатів від «Європейської солідарності», навіть і не запитувати. Але й казати, що ми опозиційні депутати теж не варто, бо треба віддати належне, зокрема меру Руслану Марцінківу, що коли ми подаємо певні правки до того чи іншого рішення, нас чують і це важливо.

DSC 1981 scaled

А як ви вважаєте, монобільшість серед депутатів – це погано?

Так, це погано і не тільки для опозиції, але й для самої монобільшості. Я вважаю, що це розслабляє і розбещує. Як то кажуть, влада розбещує, а абсолютна влада розбещує абсолютно. А ще коли є монобільшість, то немає дискусій.

То виходить,  що депутати від ВО «Свобода» у Франківській міськраді «розбещені»?

Про «розбещеність» я б не говорив, а ось те, що це їх інколи «розслабляє» – це так. Хоча вони доволі злагоджено виглядають, як одна команда.

DSC 2077 scaled

Пане депутате, а чи «вирішували» ви якісь локальні питання за допомогою лідера партії  Петра Порошенка?

Ні, не вирішував. Бо вважаю, що він і так доволі зайнята людина, як і народні депутати від «Європейської солідарності» у Верховній Раді, щоб турбувати їх з приводу місцевих питань.

491789160 1519773346139864 7864742134492087858 n

Степан Руднянин разом із Петром Порошенком.

А як вам виглядає: Петро Олексійович відкрита людина, чи все-таки має амплуа політика недосяжного рівня?

Нещодавно ми з колегами-депутатами були недалеко від лінії фронту, привозили допомогу військовим  й  там бачилися з Порошенком. То можу сказати, що при такій неформальній зустрічі, він доволі відкритий та простий у спілкуванні.

486787165 1499800054803860 5856249480554383517 n

Степан Руднянин з колегами-депутатами та Петром Порошенком під час поїздки на фронт.

Степане Михайловичу,  а що, все ж, вам ближче до душі: бізнес чи політика?

Ви знаєте, одне з іншим взаємопов’язане. Мені подобається бути підприємцем, бо я можу використати свої знання, проявитися у тому, що люблю – в будівництві. Як депутат, я теж спілкуюся з людьми, дізнаюся багато нового,  дотичний до розвитку міста та громади.

На мою думку, класний той керівник, який мінімально впливає або втручається у процес роботи. В мене не завжди так виходить, але я намагаюся так працювати. До речі, мінімальне втручання, якщо говорити про громадську роботу, знижує корупцію.

DSC 2041 scaled

Ви успішний бізнесмен, політик, багатодітний батько, але чи вистачає вам часу на сім’ю?

Так, я батько трьох дітей: сина Андрія та доньок Іванки та Анастасії, також у мене є дві собаки та кіт. Я стараюся приділяти час родині, але чи достатньо – краще їх запитати. Бо як я люблю завжди казати: не хвали себе сам, нехай тебе люди похвалять (ред. сміється). А взагалі ідеально мати баланс між роботою та сімейним життям. І коли підтримувати цей баланс, то досягаєш свого позитиву.

490457803 1517181666399032 5900496784443940137 n

Степан Руднянин із сім’єю.

У кожної людини є недоліки, цікаво, які у вас?

Недоліки є у кожного, і я не виняток. Мабуть, найбільший мій недолік, як політика, що я не політик. Мені здається, що я погано висвітлюю свою діяльність, або ж не зовсім добре презентую її мешканцям, своїм виборцям.

Я вважаю, що треба більше говорити, краще говорити, але водночас й розумію, що добре говорити до кінця, я ще не вмію. Та й люди у нас, на жаль, інколи більше полюбляють картинку про результат, аніж сам результат…

У чому ж тоді полягає ваш секрет успіху?

Думаю, що все що я зараз маю у житті – це наполеглива праця та виховання батьків. Мене виховували за принципом «Зробив діло – гуляй сміло», тобто спершу я мав виконати певну роботу, і тільки потім відпочивати. Це призвело до того, що з часом ти сам перед собою ставиш завдання і їх виконуєш.

DSC 1986 scaled

І наостанок, яким на вашу думку має бути ідеальний Івано-Франківськ?

Якщо коротко, то Франківськ – це безпечне, комфортне, культурне, зі своїми традиціями, компактне та заможне місто, або ж місто заможних людей і я впевнений, що так і буде!

Розмову вели Оксана Камінська та Лідія Жук

Фото: Іван Денисюк, особистий архів Степана Руднянина

Читайте також у ПІК:

 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено