У Бурштині відбувся захід «Жіноче здоров’я», ініційований народною депутаткою Оленою Вінтоняк, за участю народних і місцевих депутатів, представників медичних закладів та місцевого самоврядування.
Головна увага була зосереджена на профілактиці онкологічних захворювань, а саме раку молочної залози та раку шийки матки, зокрема через впровадження програм вакцинації, ранньої діагностики та підвищення рівня обізнаності населення.
«Ми проводимо такі зустрічі в різних районах нашої області і кожного разу переконуємося: ця тема знаходить відгук у серцях жінок. Вони активно долучаються до обговорень, діляться своїми історіями та прагнуть отримати більше інформації про своє здоров’я, отримують фахові поради та можливість записатися на огляд», – зазначила Олена Вінтоняк.
Генеральна директорка Бурштинської міської центральної лікарі, акушер-гінеколог Галина Борецька наголосила на тому, що в Україні щороку виявляють понад 14 тисяч випадків раку молочної залози. І найчастішою є друга або третя стадія виявлення.
«На жаль, жінки запізнюються з консультацією до лікаря і виявляють випадки захворювання на пізніх стадіях. Тому ми хочемо звернутися до всіх: обстежуватися не треба боятися, а навпаки треба розуміти, що будь-які хвороби можна або попередити, або пролікувати. І чим раніше це виявлять лікарі, тим краще буде для вас», – наголосила Галина Борецька.
Як розповів акушер-гінеколог, заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА Володимир Дзьомбак, на Прикарпатті в 2024 році виявлено 108 випадків раку шийки матки, з яких в занедбаній стадії – 44, що складає 40.7%.
Саме тому важливо пам’ятати, що рання діагностика та своєчасне лікування можуть значно підвищити шанси на одужання.
«За останні роки, на жаль, статистика невтішна, адже рак виявляється на пізніх стадіях. Тому ранні огляди можуть спасти ваше життя, дозволять виявити зміни на перших стадіях. Тому дорогі жінки та дівчатка – захистить себе. Приходьте на огляди хоча б один раз на рік», – рекомендувала у своєму виступі акушер-гінеколог, репродуктолог, кандидат медичних наук Мирослава Вишиванюк.
Варто наголосити, що Україна вже робить конкретні кроки щодо покращення ситуації. Зокрема, Парламент ратифікував угоду щодо офіційної підтримки проєкту з модернізації діагностики та лікування раку молочної залози передбачає оснащення закладів охорони здоровʼя сучасним медичним обладнанням для діагностики раку молочної залози — мамографами. Сума фінансування проєкту становить понад 11,6 млн євро.
Медична директорка Прикарпатського клінічного онкологічного центру, онкохірург Аліна Андріїв підкреслила важливість регіональних програм профілактики та лікування онкологічних захворювань.
«Зі сторони держави зроблені всі заходи для того, щоб можна було отримати безкоштовну допомогу. Тобто, є програми, медичні гарантії, зокрема, мамографія, консультація лікаря-онколога-хірурга чи гінеколога, доступна ультразвукова діагностика», – акцентувала Аліна Андріїв.
Також під час зустрічі учасники обговорили місцеві програми профілактики раку, перспективи безкоштовних обстежень та вакцинації, що можуть значно знизити рівень захворюваності. Зокрема, наголосили на необхідності масштабної вакцинації підлітків від раку шийки матки як одного з найбільш ефективних методів профілактики.
Важливо, що у Національний календар щеплень внесено обов’язкову безкоштовну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12-13 років. І на 2025 рік вже було виділено близько 100 млн грн на закупівлю вакцини ВПЛ.
Окрім того, Івано-Франківській області діє комплексна програма «Здоров’я населення Прикарпаття на 2021-2025 роки», в межах якої онкохворих забезпечують протипухлинними препаратами. У 2025 році передбачено обсяг фінансування 2,5 млн. грн., а за весь період дії програми фінансування складе близько 10 млн. грн. А пацієнткам з підозрою на онкологію гарантується безоплатна діагностика в амбулаторних і стаціонарних умовах, а саме лабораторні аналізи, інструментальні дослідження (УЗД, мамографія, MPT та КТ).
«Використовуйте ці можливості, щоб подбати про своє здоров’я. Сподіваємось, що наш захід був корисним та надихаючим для кожного з вас. Давайте разом працювати над підвищенням обізнаності про онкозахворювання та підтримувати один одного в цьому», – резюмувала організаторка заходу, народна депутатка Олена Вінтоняк.
Читайте також:
- Соціальне житло, проблеми ВПО та вибори: Шуляк провела діалог з регіональними ЗМІ (ФОТО)
- Житлова реформа, єВідновлення та очищення партії: Олена Шуляк провела діалог з регіональними ЗМІ